Autor Subiect: votul - politica  (Citit de 13666 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: votul - politica
« Răspuns #120 : 16.Dec.2012, 09:10:39 p.m. »
Subtil ca-ntotdeauna...  ;) Daca tot afirmi ca sunt "pe tot esicherul politic", de ce nu ai pus alaturi de Udrea si pe Daniel Constantin, pe Relu Fenechiu sau pe Liviu Dragnea ? Cu toate astea iti dau dreptate cu privire la Udrea ... ar fi trebuit sa se retraga de tot din viata politica dupa esecul de la Locale. 
   
Recunosc ca nu inteleg in ce context e intrebarea ta si de ce mi-o adresezi mie ? Nu cred ca ti-as putea da un raspuns concret la aceasta intrebare, pentru multele "aspecte" pe care foarte bine le-ai surprins si tu. Ca o parere personala, as putea adauga ca o concluzie la cele spuse de tine faptul ca raspunsul la intrebare depinde foarte mult de sistemul de valori al fiecaruia: pentru cei care au castigat usor, fara prea mare efort, mari sume de bani satisfactiile de pe urma celor achizitionate cu respectivii bani sunt efemere, de aici poate si nemultumirea lor si dorinta de a castiga in continuare. In acelasi timp, persoanele care au ajuns la aceleasi sume de bani, dar nu in 3 luni, ci in 5 ani si-si dau seama de efortul depus pentru asta, sunt in general mai chibzuite. Asta ca sa nu mai spunem si de ignoranta<>educatie / cultura<>incultura.
Fara subtilitati de data asta, pe ceilalti te rog sa-i pui tu la "fezandat", sa impartim munca, aici pe forum..  :)

Fara nici un context, doar ca un punct de vedere al unui om al cifrelor, dar cu putina tenta si vizavi de contextul economic in viitorul apropiat.  >:D<
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline shpeedy

Re: votul - politica
« Răspuns #121 : 01.Feb.2013, 04:05:01 p.m. »
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: votul - politica
« Răspuns #122 : 01.Feb.2013, 05:37:13 p.m. »
shpeedy ai trecut la subtilitati, pamflete hotnews-iste, nu te vad bine, basca ca ai ramas ca hipnotizat de marinar... ;-) :)
Sau doresti sa-l scoti din rabdari pe Laurentiu sa se apuce din nou de scris pe forum. :)

Pana nu se precipita "actionarile"  pun un citat, gasit pe net, al sculptorului Constantin Brancusi, legat de conationali.

” V-am lăsat săraci şi proşti, acum vă găsesc şi mai săraci, şi mai proşti “ Brancusi
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline shpeedy

Re: Re: votul - politica
« Răspuns #123 : 02.Feb.2013, 08:59:51 a.m. »
Daca Laurentiu (sau una dintre personalitatile aferente) inca se simte amenintat de cele 5-7% din populatia tarii carora actuala clasa politica nu prea are ce sa le ofere , nu cred ca am eu o problema ... Tu ce zici ? ;D

Cat despre Base, asta e acuma ... se pare ca n-am stiut sa-mi aleg modelele in viata... :)))

Noi sa fim sanatosi...

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline Leutz

Re: votul - politica
« Răspuns #124 : 02.Feb.2013, 12:04:00 p.m. »
Peste acest topic se asternuse o bine-meritata liniste. Ce cu v-au gresit cititorii forumului de-ati tulburat-o?

In plus ... mi se pare mie sau e prea liniste si cautati sa faceti valuri ??!!. Daca acum, citez, "laurentiu (sau una din personalitatile aferente)" intoarce politicos sau mai putin politicos "aroganta" ce-o sa spuneti ... ca sunteti victime, nu ??

Va ROG asadar sa ne ... lasati.

In plus, nici macar on-topic nu sunteti. Algerile au trecut demult ... pana la urmatoarele orice discutie aici este OFF-TOPIC.

Cu respect,
Leutz.
  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 
The following users thanked this post: enicky

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14365
  • Thanked: 3383 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: votul - politica
« Răspuns #125 : 03.Feb.2013, 06:37:29 p.m. »
@Leutz, esti departe si nu stii tot  ce misca pe plaiurile mioritice. Azi e zi de alegeri in primariile si consiliile judetene parasite de edilii alesi in iulie pentru locuri de senatori si deputati cu imunitate sporita. Deci, "scanteile" din presa reflectate in forum se trac si de aici. Asta nu scuza aprinderea capselor detonatoare...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline rexkrokiDAU

Re: votul - politica
« Răspuns #126 : 09.Mai.2020, 11:34:48 p.m. »
in asteptarea alegerilor parlamentare 2020 :)