Autor Subiect: :( cum sa o uit:(  (Citit de 5827 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline >pexic<

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #20 : 29.Oct.2010, 02:18:23 p.m. »
da, suntem pe bune, este intr-adevar o situatie delicata ce merita discutata aici, pe forum, doar in acest fel o sa primeasca cei interesati multe sfaturi bune, sfaturi care ii vor ajuta in viitor.
tin sa multumesc celor care posteaza sfaturi aici, eu unul chiar urmaresc acest topic cu un deosebit interes.
Fă din disperarea cea mai profundă, speranţa cea mai invincibilă.
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #21 : 29.Oct.2010, 03:46:07 p.m. »
nu inteleg la ce te referi cand spui "sunteti pe bune" daca te referi la faptul daca vb serios..da...nu toti sunt norocosi..my sunt si altii care din unele motive sufera , pauza este intre noi...dupa ce s-a petrecut intre noi,chiar daca sufar nu o mai vreau in viata mea..:(
suzuki sx4 1.6 glx...4wd
 

Offline nada605

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 315
  • Gen: Femeie
  • B-07-SAP
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #22 : 31.Oct.2010, 10:47:09 p.m. »
Cui pe cui se scoate!! functioneaza 100% ! multa bafta!
Sex bomb inside! 1.3 gs blue kashmir

интересное
 

Offline Silfax

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #23 : 01.Nov.2010, 08:33:46 a.m. »
... este o vorba din batrani: "Daca ar fi sa ma nasc din nou, as face aceleasi greseli numai ca mai devreme" ;).
Si inca ceva citit si aplicat: daca intr-adevar vrei sa te desparti de aleasa/alesul inimii , acorda-ti in medie cate o luna pentru fiecare an petrecut impreuna. Acorda-ti timp pentru a putea "cicatriza" relatia. Mai ales daca ai tinut cu adevarat la persoana respectiva.
Ce pot sa-ti spun sigur este ca in astfel de cazuri nu poti arde etape . Poti trece mai repede sau mai greu prin ele in functie de cum esti structurat emotional, dar treci sigur prin toate.
In final cred ca ce conteaza mai mult este ca sa poti ajunge la momentul in care de fiecare data cand te vei gandi la aceasta relatie (sau la altele), sa iti amintesti de clipele frumoase petrecute impreuna si de lucrurile frumoase aduse de acea persoana in viata ta ;). Sentimente ca ura si regretul nu vor aduce nimic bun cu ele.

Inchei aici cu interventia mea, caci nici studii in domeniu nu am si nici acreditat nu sunt sa dau sfaturi nu sunt...  :D.
Sanatate si bafta!
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #24 : 02.Nov.2010, 01:29:01 p.m. »
multumesc mult silfax.. acum ma simt mai bine,  incep sa ma gandesc cu sentimente bune la timpul petrecut alaturi de ea,  imi e mai bine,
suzuki sx4 1.6 glx...4wd
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #25 : 04.Nov.2010, 11:12:54 a.m. »
here we go again :(aseara am iesit in oras,din nou ne-am intalnit,dar de data asta intr-o alta ipostaza,eu alaturi de prieteni,iar ea alaturi de noul ei iubit:( doare rau, prietenii imi spun ca sunt prost,ca nu ar trebuii sa ma port asa,dar nu pot, simt parca ceva in mine vrea sa iasa, si mereu cand ma gandesc parca imi vine sa plang...si nu..nu imi e rusine sa spun asta,si baietii plang cateodata:(
suzuki sx4 1.6 glx...4wd
 

Offline rexkrokiDAU

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #26 : 04.Nov.2010, 11:19:41 a.m. »
nu-ti fa probleme de ce spun prietenii... 

Offline BXXENL

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #27 : 04.Nov.2010, 11:48:10 a.m. »
Are masina mai misto decat a ta noul ei boufriend?
  • SX4 1.5
Alex
 

Offline Batranul

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #28 : 04.Nov.2010, 01:02:34 p.m. »
johnny - respira adanc

Acu sunteti intr-o etapa grea pentru tine: pe ea o doare la bascheti de istoria voastra, istorie care pe tine te-a transformat intr-un fan bitman. Domane fereste sa treci in etapa urmatoare, aia in care urasti fetele  :D. Daca nu iti face bine sa o vezi alaturi de fat framos, evita sa va intalniti in astfel de ipostaze.
Etapa actuala este totodata marcata si de faptul ca, vrand-nevrand, fatuca il compara acu pe fat frumos cu tine. Asta poate fi bine si/sau rau. Nu..nu e tocmai cum te gandesti, pentru ca e rau daca fat frumos iese mai bine la evaluare (ea ramane cu el si se felicita pentru minunata decizie de a se desparti de tine) , dar e mai bine daca ala iese mai rau. Pentru ca exista posibilitatea - destul de mare, ca ea sa-si calce pe inima, sa vrea impacarea cu tine. (Etapa asta poa' sa dureze luni/ani. Depinde cat dureaza sa-i gaseasca si actualului un defect peste care nu poate trece.)

Ala e momentul in care tu respiri adanc si zici 'pas'.  :D

Eu mi-as vedea de treaba. Atata timp cat stai si suferi pentru o iubire pierduta nu-ti sare in brate nici o ileana cosanzeana (oricum, daca ar fi vreuna care sa-ti sara in etapa asta e o frustrata si evit-o). Vezi-ti de trebile tale, profesionale, mai vezi de colegi de liceu/faculta, ai atatia oameni de revazut pe care probabil i-ai cam trecut cu vederea fiind indragostit.

Intre timp o sa treci peste. Oricum, stai cu antenele ciulite dupa 'oportunitati' feminine si baga-ti asta in minte, cu privire la oportunitati ;) (apropo de oportunitati..nu juca rolul tipului sensibil lovit in sentiment...femeile se feresc in general de barbati de genul - mai degraba bagi o pozitie neutra de genul - asa e mai bine pentru amandoi - cu referire la fosta relatie):



p.s. eu daca as pierde atat vreme cata pierzi tu, mi-as face procese mari de constiinta. Timpul e singurul lucru din viata care conteaza si pe care nu-l mai poti recupera. Nu pierde vremea.
p.p.s.: proful meu de mate din generala zicea asa: daca rezolvi un exercitiu si nu ajungi la rezultatul care trebuie, nu pierde vremea incercand sa observi greseala, rezolva din nou exercitiul!
« Ultima Modificare: 04.Nov.2010, 01:19:50 p.m. de Batranul »
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #29 : 04.Nov.2010, 07:06:26 p.m. »
referitor la partea cu masina:)) m-ai inveselit...nu nu are o masina mai misto decat zuzu meu:X,are un bmw d-ala de 10 ani cu numere de bulgaria<aici sunt rautacios:( fiecare cu posibilitatile lui) pozitia mea actuala fata de "ei" e neutra,adica nu observa ca imi pasa,sau cel putin asa cred,exemplu,aseara am evitat sa ma uit la ea,dar o anume persoana ce era cu mine la masa mi-a spus ca din 3 in 3 min se uita la mine.. >:).. in legatura cu  comparatia..nu stiu ce sa zic,fiecare om are parti bune si rele,e posibil sa gaseasca la el ce nu gasea la mine,si sa nu gaseasca la el ce gasea la mine,deci e cu doua taisuri:D


intre timp imi vad de scoala, ca e unu din cele mai importante lucruri din viata mea la ora actuala,astept sa vina sarbatorile..desi stiu ca o sa fie o perioada grea,dar asta este:) orice sut in fund e un pas inainte cum sputea cineva cu cateva posturi inainte.:)

multumesc tuturor pers
suzuki sx4 1.6 glx...4wd