Autor Subiect: :( cum sa o uit:(  (Citit de 5824 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bogdanb

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #10 : 23.Oct.2010, 11:36:35 p.m. »
Nu trebuie sa uiti, dealtfel orice incercare in acest sens ar fi un gest stupid si inutil. Stupid fiindca sigur ai momente frumoase pe care nu vrei sa le uiti. inutil, pentru ca evident, nu vei reusi.
Ca sa treci peste, trebuie sa faci urmatoarele, in ordine:
- sa accepti ca amandoi ati gresit
- sa intelegi unde a fost greseala ta
- sa descoperi ce trebuie sa faci ca sa nu o mai repeti
- sa treci la o experienta noua.
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #11 : 24.Oct.2010, 01:36:55 p.m. »
- sa nu te intrebi de ce
- sa nu incerci sa intelegi (stiu.. asta vream toti: sa intelegem gesturile, actiunile, nevoile femeilor; multi spun chiar ca au reusit sa faca asta; eu zic ca nu fac altceva decat sa se minta singuri.. as putea spune chiar sa traiasca'n minciuna... )
- SA NU "tragi" de ea sa va impacati (vorba lui Badea in situatia de fata e ca la militie: tot ce spui, poate si va fi folosit impotriva TA ulterior)
- a zis pa! Las'o sa se duca... E cea mai inteleapta decizie!
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #12 : 28.Oct.2010, 06:42:29 p.m. »
cate dreptate aveti...greseala a fost a amandurora, poate unul my putin,altul mai mult,va multumesc tuturor.Tin sa precizez ca am facut progrese,nu ma mai gandesc la ea,si surpriza saptamana asta m-a sunat,cerand sa ne vedem la o cafea..inca nu i-am raspuns,nu stiu sigur ce e bine sa fac,poate daca ma vad cu ea revin la sentimentele anterioare,si nu vreau asta
suzuki sx4 1.6 glx...4wd
 

Offline Silfax

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #13 : 28.Oct.2010, 07:16:34 p.m. »
Doar doua chestii din experienta proprie mai adaug la cele spuse de antevorbitori si care merita amintite:
1. Relatia este condusa de cel mai indiferent dintre cei doi. (de multe ori indiferenta atrage)
2. Am descoperit ca "a iubi" inseamna a da fara a cere. In momentul in care ceri, inseamna ca ai asteptari, iar daca acestea nu sunt implinite, te vor aduce rapid in deziluzii/suferinta/dezamagire.
Secretul (in opinia mea) este deci sa iubesti cu masura... s-ar putea sa fie greu de aplicat la varsta ta... dar merita sa incerci... biliv mi  ;)!
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #14 : 28.Oct.2010, 08:23:11 p.m. »
Accepta dar fii altfel. Nu aduce deloc in discutie chestii gen "de ce? Hai sa mai incercam! Hai sa... Dar de ce ai facut asa? Incearca sa discuti ca cu un bun prieten. Daca vei face fix invers... Nu uita: tot ce spui /faci, poate si va fi folosit impotriva ta!
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline bogdanb

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #15 : 28.Oct.2010, 10:23:15 p.m. »
Altfel spus, fa ce vrei, dar pentru ca asa vrei TU, nu ca sa punctezi in fata EI (indiferent cine ar fi ea). Adica, daca vrei sa iesi in club, du-te. Daca vrea sa te insoteasca, cu atat mai bine - daca nu, ea e cea care pierde fiindca tu o sa te simti bine si ea o sa se plictiseasca in casa. Adica, atitudinea ar trebui sa fie "get a life of your own ... and live it!"
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline cristyyy2003

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13489
  • Thanked: 238 times
  • Gen: Bărbat
  • I'm old enough to know, but too young to care!!
    • Bucuresti
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #16 : 28.Oct.2010, 10:49:31 p.m. »
Bine spus @bogdanb.
Uite eu te ajut cu un filmulet care e....absolut genial! ENJOY!
  • #romaniaelectrica
Lume multă, oameni puțini!
 

Offline johnny:)

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 118
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #17 : 29.Oct.2010, 10:16:09 a.m. »
aseara m.am intalnit cu ea...nu am adus in discutie sub noi...parea foarte abatuta...a incercat de cateva ori sa ma intrebe despre viatza mea personala dar i.am oferit raspunsuri nu chiar clare,azi de dimineatza aveam mesaj de la ea...de nb...   referitor la partea cu indiferenta...1 an jumatate eu am fost cel indiferent...apoi a inceput sa fie ea..si eu sa fiu cel ce se gandea mereu la ea...deci...roata s.a intors...dar aveti treptate.."i got my own life"
suzuki sx4 1.6 glx...4wd
 

Offline miocrl

Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #18 : 29.Oct.2010, 10:23:54 a.m. »
daca ea a plecat si continua sa te caute.. cred ca e nevoie sa hotarati de comun acord o PAUZA in toata regula .. fara sms-uri, telefoane si intalniri

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: :( cum sa o uit:(
« Răspuns #19 : 29.Oct.2010, 12:46:30 p.m. »
voi sunteti pe bune ?