Autor Subiect: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!  (Citit de 6611 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristian_ionescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 236
  • Gen: Bărbat
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #30 : 20.Mai.2010, 12:11:31 a.m. »
Mii de scuze ca ma bag si eu prin discutiile voastre, dar nu istoria ne joaca farse. Cati romani oare voteaza la alegeri cu sarmaua-n gat si cu tuica-n bot, de 20 de ani incoace? Cati romani dau spaga la politie, spitale, justitie si alte institutii ale statului? Libertatea, Cancan, Click, Otv, "Kakatos", "Happy H", Taraf tv...etc, toate astea unde va duc cu mintea? de 20 de ani romanu' (si aici ma refer la cel putin juma de tara) are creierul adormit. Acum au inceput legumele sa sara ca nu le ia maul.  De ce nu au iesit in strada cand au distrus curvele politice industria incetul cu incetul, de ce nu au iesit in strada cand au distrus agricultura, si importam mancare de cacat? De fapt pentru ce anume vor bani? pentru prestari servicii? De fapt ce producem noi romanii? Concret. De unde mancam, cu ce ne imbracam, cu ce construim, pe soselele cui mergem? PE PAMANTUL CUI LOCUIM NOI DE FAPT? Voi realizati ca suntem vanduti cu tot cu tara, de ani de zile? Iar ei abia acum ies in strada? Sa fie sanatosi!
Suzuki SX4, GS 1.6 4WD
 

Offline hugbear

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #31 : 20.Mai.2010, 12:16:10 a.m. »
Corect. Si mai corect era "sa fim sanatosi", pentru ca toti "pacatuim" de ce ai zis tu. Asta e, poate ne-o fi invatatura de minte (desi pentu asta ne-ar trebui minte...).
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline cristian_ionescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 236
  • Gen: Bărbat
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #32 : 20.Mai.2010, 12:40:09 a.m. »
Mi-am adus aminte de o vorba. Stiti de ce istoria se repeta? pentru ca nu invatam din greseli. Al naibii de adevarat.
Si ca o continuare ironica. Stiti care e diferenta intre prosti si destepti? Primii invata din greselile lor. Ceilalti invata din greselile primilor.
Stau si ma gandesc.. noi, romanii ce-om fi?
Suzuki SX4, GS 1.6 4WD
 

Offline body

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #33 : 20.Mai.2010, 07:59:12 a.m. »
M-am saturat sa aud expresii de genul" ce bine era pe vremea lui ceasca " !
Din nefericire vad ca incep sa apara si aici nostalgici ce-l regreta pe ceasca . Mai , cine il regreta sa se duca dupa el !Comunismul mai presus de toate a distrus mentalitatea oamenilor - de fapt se vede acum . Oare de ce numai asistatii si bugetari il regreta ? Nu am auzit unul din privat care sa-l regrete .
Si da , foarte multi bugetari sug "sangele poporului " , toate pilele smecherilor din sistem , toate curvele angajate pe post de secretare si multi altii - de fapt cred ca nu e nimeni din noi care sa nu stie zeci de asemenea cazuri.
« Ultima Modificare: 20.Mai.2010, 08:08:41 a.m. de body »
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline Laurentiu

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #34 : 20.Mai.2010, 08:48:55 a.m. »
1. M-am saturat sa aud expresii de genul" ce bine era pe vremea lui ceasca " !
Din nefericire vad ca incep sa apara si aici nostalgici ce-l regreta pe ceasca . Mai , cine il regreta sa se duca dupa el !
2. Oare de ce numai asistatii si bugetari il regreta ? Nu am auzit unul din privat care sa-l regrete .
3. Si da , foarte multi bugetari sug "sangele poporului "...
1. Cind actualii conducatori preaiubiti si votati de "marea majoritate" vor crea conditii mai bune de trai decit pe timpul celui amintit de tine, nu vei mai auzi asemenea"expresii"

2. In 20 de ani unii tineri daca nu cei mai multi, au reusit prin dresaj sa ajunga la nivelul celor care ne conduc.

3. Ai dreptate. Sint cei din virful piramidei (baza mare) care "ziua" sint bugetari iar "noaptea" se erijeaza in patroni.
"Pestele de la cap se-mpute" DAR, cind e vorba de o restructurare "se curata de la coada".
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline body

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #35 : 20.Mai.2010, 09:09:18 a.m. »
Esti unul din cei ce-l regreta ? Inseamna ca o duceai f bine atunci , daca acum o duci rau si ai suzuki.
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara
 

Offline Laurentiu

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #36 : 20.Mai.2010, 09:23:00 a.m. »
1. Esti unul din cei ce-l regreta ?
2. Inseamna ca o duceai f bine atunci , daca acum o duci rau si ai suzuki.
1. Daca atit ai de intrebat sau de spus la cele scrise mai sus .......... m-am cam lamurit.

2. Suzuki e doar o masina. Masina aveam si atunci. Tot atunci am reusit sa-mi iau si o casa iar pe vremea aceea, pot spune ca traiam decent fata de vremurile din ziua de azi.
Nu am vazut atunci pensionari care sa se imprumute la CEC sau CAR pt a-si plati o cutie de medicamente. Oare de ce ???
« Ultima Modificare: 20.Mai.2010, 09:24:55 a.m. de Laurentiu »
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline danker

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #37 : 20.Mai.2010, 10:23:51 a.m. »
Mii de scuze ca ma bag si eu prin discutiile voastre...

- Nu cred ca trebuie sa-ti ceri scuze ca participi la discutii, ca doar esti membru cu drepturi si obligatii depline al acestui club.

......Iar ei abia acum ies in strada? Sa fie sanatosi!

Pai despre asta este vorba in topic, unii colegi vor sa iasa, consideri ca nu e cazul ca e o prostie?

vad ca incep sa apara si aici nostalgici ce-l regreta pe ceasca . Mai , cine il regreta sa se duca dupa el ...


Poti sa ne explici si noua la care dintre membrii clubului te referi si unde sa se duca ?
Daca as fi fost un pic mai prost... as fi fost fericit !
 

Offline Laurentiu

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #38 : 20.Mai.2010, 11:19:39 a.m. »
incep sa apara si aici nostalgici ce-l regreta pe ceasca . Mai , cine il regreta sa se duca dupa el ...
Poti sa ne explici si noua
1. la care dintre membrii clubului te referi si
2. unde sa se duca ?
1. Ei si tu acum. Se refera la membrii nostalgici care-l regreta pe Ceausescu.
2. Adica ................... sa dea coltul si sa-l caute. Poate asta-si doreste omul si parintilor lui. Se vede de la o posta ca a fost oropsit de mic si i-a lipsit democratia mult visata in ciocul berzei.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline body

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #39 : 20.Mai.2010, 12:43:05 p.m. »
Parintii mei nu-l regreta nici un moment . Tatal meu e la pensie si inca lucreaza ( in privat unde a lucrat si inainte ) asa ca te rog sa taci  .
Sa inteleg ca era democratie pe vremea cealalta ? Inseamna ca ai ochi albastri ( la figurat bineinteles ) daca gandesti asa .
In final totusi nu cred ca ne tragem de sireturi sa-ti permiti sa vorbesti asa .
Seic de ploiesti cu Mitsu Outlander si nevasta cu Vitara