Autor Subiect: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!  (Citit de 6615 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laurentiu

ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« : 18.Mai.2010, 01:36:59 p.m. »
Ca toti ne plangem...
Nu pling chiar toti. Mai sint si cei care l-au votat iar acum zimbesc printre lacrimi.

Pe Ceausescu l-au impusca cind ne mai dadea 100 de lei; pe astia ii pupati cind se ia cite un sfert din salariu, pensie, bursa etc.

Bravo romani ! Cum v-ati asternut asa sa dormiti.
« Ultima Modificare: 19.Mai.2010, 03:32:40 p.m. de Andrei Suzuki »
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline grandvitara

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 219
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #1 : 18.Mai.2010, 02:05:40 p.m. »
Laurentiu esti cumva bugetar?Ca sant curios cat ti-au taiat din salariu pana acum?
 

Offline whizzy

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2040
  • Gen: Bărbat
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #2 : 18.Mai.2010, 02:59:33 p.m. »
si eu sunt de parere ca Romania/romanii  are/au ce a/au vrut
 

Offline Razvan

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 926
  • Thanked: 35 times
  • Gen: Bărbat
  • Happiness is not a destination. It's a Way of Life
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #3 : 18.Mai.2010, 03:08:25 p.m. »
Nu cred ca este cineva care sa nu vada realitatea si anume ca aparatul de stat (bugetarii) este un aparat muult supradimensionat si complet ineficient fiind construit doar pe criterii de rudenie si nu pe criterii de valoare si profesionism. Solutie nu este reducerea salariilor ci o restructurare masiva in randul bugetarilor si acolo unde doare, nu in invatament si sanatate care si asa sunt in colaps
Vitara Passion Hybrid 2WD
BMW G310GS
Mobil 0744.338.792
 

Offline rexkrokiDAU

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #4 : 18.Mai.2010, 03:09:29 p.m. »
Ceva de genul asta e si expresia aia din fotbal, a castigat echipa care si-a dorit cel mai mult victoria.

Offline Razvan

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 926
  • Thanked: 35 times
  • Gen: Bărbat
  • Happiness is not a destination. It's a Way of Life
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #5 : 18.Mai.2010, 03:22:14 p.m. »
Ce vrei..., nu toti am avut "norocul" de un loc caldut si bine platit in sectorul de stat. Dar sunt convins ca tot aia saraci si amarati(din sectorul bugetar) vor duce in spate greul nicidecum cei cu salarii de 10.000 ron pentru un post de secretar.
Trebuie actionat in vederea taierii cheltuililor masive si inutile, nu in diminuarea salariilor la gramada, in vederea constientizarii cheltuirii banului public , nu taierea pensiilor,... dar cine sa ia astfel de masuri in tara asta......

L.E. Asa e Khaos, ai dreptate
« Ultima Modificare: 18.Mai.2010, 03:24:37 p.m. de Razvan »
Vitara Passion Hybrid 2WD
BMW G310GS
Mobil 0744.338.792
 

Offline rexkrokiDAU

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #6 : 18.Mai.2010, 03:26:02 p.m. »
Mie mi se pare ca acest topic devine un fel de "Tara in care sunt nevoit sa traiesc.......", plin de lamentari despre Romania.

sunt de acord cu tine, dar ce sa-i faci, e ca la televiziuni, daca asta face audienta...

Offline Daniel42

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #7 : 18.Mai.2010, 09:11:24 p.m. »
Razvane tu la care dintre bugetari te referi ca trebuie dati afara si restructurati ? Cu invatamintul este lesne de inteles ca trebuie sustinut cumva ca, ajungem o tara de nestiutori . Dar cu sanatatea nu sunt de acord deloc . Astia trebuie distrusi toti . Spitalele care sunt pline de bolnavi si nu au nici pic de medicamente si nu o sa aibe vreodata si in care daca nu ai buzunarul plin nu se uita nimeni la tine . Astea trebuie mentinute asa cum sunt ? Eu cred ca nu si multa lume crede tot la fel . Astea trebuie neaparat comasate in spitale mari si cu dotare , iar medicii care nu vor sa profeseze pentru ca sunt full de bani sa mearga in privat la jecmaneala . Cei tineri care sunt destui inteligenti dar fara experienta , sa le ia locul si sa se zbata sa devina cunoscuti . Sistemul sanitar bugetar este un cancer care trebuie tratat din temelii altfel , fereasca dumnezeu sa ajungi pe un pat de spital fara bani la tine . Asa este normal intr-un stat care se vrea departe ca pretentie ? Ce sa mai vorbim in mediul rural . Acolo este prapad de mult . Apoi sa-ti dau un alt exemplu . Nu am inteles niciodata de ce sunt acesti gardieni publici pe strada si cum ajuta ei politia la mentinerea unui climat de ordine . Gardienii sunt o structura stufoasa la ora actuala care a devenit paznic de obiective , pentru stringere de fonduri catre primarie . Efectiv sunt niste neaveniti in plus care maninca fonduri jumate de la local , jumate de la buget . Nu se mai gaseau paznici prin orase ?  ;)
  • Suzuki SX 4 1.5 GLX Silky Silver
 

Offline Laurentiu

Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #8 : 18.Mai.2010, 10:18:56 p.m. »
1. Laurentiu esti cumva bugetar?
2. Ca sant curios cat ti-au taiat din salariu pana acum?
1. Cind e vorba de indatoriri, sint bugetar; cind e vorba de drepturi, sint societate pe actiuni. Iti spune ceva lucrul asta ???

2. Inca nu mi-au taiat nimic dar nici mult nu mai este pina atunci. Daca vrei sa afli rezultatul, imparte la 4 suma de 1500 lei/luna dupa 34 ani de munca.
ANTENA 3 e aici. MEREU va fi (SI) aici.
Un mare adevar: este foarte periculos sa dai puteri nelimitate unor minti limitate (Nikola Tesla).
S-auzim numai de bine oriunde ne-am afla!
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1554
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: ULTIMA SPAGA FRATILOR!!!!
« Răspuns #9 : 19.Mai.2010, 12:55:50 a.m. »
Ideea este ca nu bugetarii gen "Laurentiu", cu 1500 ron salariu, au adus tara in stadiul in care este.
Cum spune si proverbul romanesc "Peste de la cap se impute".
Nu bugetarii din invatamint recte profesorii sau medici au cheltuit banii pe fel de fel de licitatii sau deplasari in strainatate cu tot familionul si cu  vreo 2-3 sectare.
Nu pensionarii, nu mamicile  sunt de vina ca sau cheltuit banii pe tot felul de perdele sau scene de 1 mai sau alte prostii.
Da sistemul bugetar este supradimensionat dar nu la nivel de ghisee ci la nivel de de minister, nu cred ca sa marit numarul de ghisee la vreo institutie bugetara dar cei care duc grija celorlati s-a marit considerabil.
Acum si in sistemul privat s-a dat liber la reducere de salarii, exemplu fiind bugetari cu salariul redus.
Iar acum pe buzele  tuturor"Patronilor"(in privat) si a sefilor(in bugetar) stra fraza"" Daca nu iti convine poti sa pleci ca sunt atitia someri care asteapta la poarta sa  se angajeze", de parca oameni sunt piese de schimb.
Vorba unui antevorbitor avem ce am votat numai ca nu toti am dorit sa fie asa!
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite