Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 648179 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ntire2000

Am fost recent la un parastas la o biserica de la tara.
Am ascultat cu stupefactie predica izgonirii din rai debitata de un retard din asta.

La un moment dat a spus ceva de genul: "trebuie sa fim mai hicleni (vicleni) decât sarpele (adica necuratul) care a ademenit-o pe Eva" - asta efectiv m-a dat pe spate, era cel mai tare hint - ca "parintele" a mai debitat niste aberatii prin care batea apropouri la cât de curva era Eva si nedemna de Adam - care saracul a fost nevoit sa *** ca n-avea mai bine de unde sa aleaga....aia e, când ai un singur fel pe meniu ....

Am respirat niste decenii pe tarlaua asta, dar nu mi-am pus niciodata problema ca trebuie sa fiu mai al dracu' decât dracu'...
Efectiv n-am stiut ca biserica da (si) lectii de "hiclenie", pe lânga alea 10 porunci.
S-apoi ne mai miram de ce ne f*tem cu atâta patos între noi, de ce ne lipseste unitatea "în cuget si-n simtiri".

Astia suntem, atâta putem - vorba unui sitcom (prost) care ne caracterizeaza.

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14350
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

Da, am virat la "Daruieste viata" vreo 5 ani consecutiv procentul ala din impozit pe care-l pot directiona unde vor muschii mei.

Si acuma, la final, parca ma macina un regret - când vad nemernicia unora de a tergiversa darea în folosinta a spitalului.
Nu-mi pare rau pentru bani sau pentru faptul ca am facut un bine si poate le-am dat o sansa la viata unor copii.

Ci pentru faptul ca am facut un bine nemeritat unor SCURSURI pe care ar trebui sa nu-i mai rabde pamântul.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1551
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite