Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 651410 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ntire2000

Gurile rele zic ca au furat reteta de covrigi a lui Ciolacu si lista cu "cotizatii" la partid.
Saracia îl manânca.

Firea deja face bozgoane.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline ntire2000

România esuata.

Asta e pe bune, nu din spusele mutalaului de la Cotroceni.
Plecati care mai puteti de pe aici, copiii vostri merita sansa la o viata decenta - nu împovarata de datoriile unor dobitoci.

PS: apropo, nu înteleg de ce trebuie sa cumparam niste hârburi de F16 la a treia mâna, atunci când altii - vai mama lor, investesc în viitor.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1554
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Inca de pe vremea marinarului turnator am spus ca nu mai avem nici o sansa in tara asta cu asemenea politruci.
Doamne ferecte sa fi racit sau sa tusesti(covrig) ca esti taxat.
https://www.cotidianul.ro/noi-majorari-taxa-pe-tuse-si-raceli/
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2515
  • Thanked: 1296 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
In general, in România, ca si cam in toată zona "civilizata", "sa stam strâmb sa judecam drept" nu funcționează. Păpușarii din umbra ghidează mass media si populația așa cum vor si scopul e unul; dezbina si cucerește...

Privind in urma vedem ce si cum, dar fiecare le vede altfel. Unii ar spune ca asta e democrația. Nu știu, mie îmi pare si o foarte bine deghizata dezbinare programata... Atrofierea si lichidarea națiunilor este in plin avânt... iar Islamizarea... e visul de aur al imperialismului global: supunere fara crâcnire, adio naționalism, o singură religie etc... pana si lui Hitler i-a părut rău ca nemții au "religia greșită"...

Si cum se face asta? Pai prima data conducătorii trebuie sa fie, indiferent de unde vin si ce fac, rai si prosti, buni de nimic... Ca acest lucru este sau nu adevărat, nu are absolut nici o importantă. Totul este ca percepția publica sa fie așa, ca sa poată fi manipulata masa... priviți numai ce mesaje subliminale trimit toate producțiile de Hollywood... si prin comparație ce mesaje trimit producțiile chineze, coreene sau chiar rusești... Știți ca in SUA este o ancheta asupra conținutului TIKTOK complet diferit accesibil tinerilor in SUA fata de China, nu?
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 
The following users thanked this post: sfichiu, ntire2000

Offline ntire2000

Asta cred ca va fi candidata la premiul Darwin pentru prostie.

  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline Costique

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2515
  • Thanked: 1296 times
  • Gen: Bărbat
  • Schimbarea vine, ca vrei, ca nu vrei...
    • Göteborg
Premiile Ig Nobel nu sunt pentru cercetări prostești ci insolite, obiectul de studiu fiind in nici un caz arzător dar nici ne-necesar. Insolit, cam ca studiul migrației fluturilor...
Acestea sunt studii științifice care pot aduce descoperiri nebănuite (de aceea se si finanțează, când lumea toată studiază un obiect, insoliții studiază luminescența lui la 1000 de grade...si știm cu toții ca asta a dus la alte descoperiri) 
  • Suzuki Vitara S AT -> Peugeot 3008
 

Offline ntire2000

240 de ani de la rascoala.

Noi, tot iobagi si tradatori am ramas.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1554
  • Thanked: 234 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 

Offline ntire2000

România medievala.

PS: la ce duce lipsa de lucru manual si educatia; înapoiatului asta nu i-a spus ma-sa ca femeia nu e animal.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline NicNic

România medievala.

PS: la ce duce lipsa de lucru manual si educatia; înapoiatului asta nu i-a spus ma-sa ca femeia nu e animal.

Preotul asta si toti cei care il sustin in idee, ar trebui asteptati la coltul manastirii!
Si dupa aia sa ii bage la puscarie, ca doar au preac..vit.

Cat de idioti inapoiati pot fi astfel de oameni? Si, apoi, li se mai si atribuie titlu de "parinte spiritual"....
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!