Autor Subiect: TARA UNDE SUNT NEVOIT SA TRAIESC.....si unde probabil va creste si copilul meu!  (Citit de 651814 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline adrian_r5

« Ultima Modificare: 16.Mar.2010, 01:37:08 p.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline adrian_r5

« Ultima Modificare: 21.Mar.2010, 10:09:28 a.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline adrian_r5

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline Razvan

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 926
  • Thanked: 35 times
  • Gen: Bărbat
  • Happiness is not a destination. It's a Way of Life
Pe ruta asta merg si eu, e drept, pana la Filiasi, dar am fost afectat de schimbarile de program. Imi aduc aminte ca dupa alunecarea de teren au iesit cativa oficiali din CFR pe post si au zis ca-n trei patru zile se rezolva  =)). Si apropo de asta cautati pe PRO TV reportajul de ieri la Romania te iubesc referitor la infrastructura CFR. Pe ruta Bucuresti Sibiu timpul petrecut pe drum este de 11 ore tot din cauza unei transbordari by bus din cauza unui pod inclinat anul trecut la Carta. Concluzia ....in cativa ani in Romania nu va mai exista transport feroviar .... ROMANIA.. TE IUBESC
L.E Si premierul nostru are vise "erotice" referitoare la TGV Paris Constanta   :-t
« Ultima Modificare: 22.Mar.2010, 07:49:19 p.m. de Razvan »
Vitara Passion Hybrid 2WD
BMW G310GS
Mobil 0744.338.792
 

Offline adrian_r5

Nu mi-e dor de comunism (din care am prins si anii '70 cind traiul era cit de cit acceptabil ...  si anii '80 cind s-a dus draqu' sandramaua) ... da' parca i-as da ceva dreptate lu' Nicusor cind a spus "voi n-o sa fiti in stare sa zugraviti ce a construit tata"  >:D<

L.E Si premierul nostru are vise "erotice" referitoare la TGV Paris Constanta   :-t

 :-)) :-)) :-))  ... si el nu e in stare sa faca autostrada Bucuresti - Constanta   :ad sub masa: :ad sub masa: :ad sub masa:
« Ultima Modificare: 22.Mar.2010, 07:57:33 p.m. de adrian_r5 »
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline rexkrokiDAU

Si apropo de asta cautati pe PRO TV reportajul de ieri la Romania te iubesc referitor la infrastructura CFR.

Foarte bun reportajul.   :-O

« Ultima Modificare: 22.Mar.2010, 09:53:52 p.m. de cristyyy2003 »
 

Offline bogdanb

L-am vazut aseara si mi s-a parut exceptional. Cu adevarat PRO  :clap:
Iar la stirile din aceasta seara ce zice? "premierul a intrunit de urgenta o sedinta de guvern ca sa analizeze masurile pentru trecerea cat mai rapida la EURO" ... WTF? X-(
S-a terminat redresarea dupa criza? S-au terminat investitiile majore in infrastructura? In dotarea sopitalelor? Avem prea multe scoli si prea bine dotate, iar acum singura noastra grija este ca pe banii de paine sa scrie EURO in loc de LEI?  :-q
Nu contenesc sa spun: de 20 de ani incoace am devenit o natie de consultanti si de experti. Nu mai produce nimeni nimic, nu mai construieste nimeni. Toata lumea face proiecte, dar nimeni nu incepe nimic. Iar cand proiectul e gata se constata ca premizele nu mai sunt de actualitate si o luam de la capat intr-o spirala eterna, de 200 de ani incoace...
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline edy70

"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14373
  • Thanked: 3385 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Interesant articolul. Daca are pentru ce, romanul (in general) munceste, oriunde s-ar afla. Daca nu, stie la fel de bine sa mimeze...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline bogdanb

Daca nu, stie la fel de bine sa mimeze...
De fapt asta este oul lui Columb. Nu cred ca francezii sunt bogati si o duc bine fiindca s-au nascut asa. Si nici nemtii. Si nici nu i-am vazut sa dea in branci stand la serviciu cate 12 ore.
Pur si simplu ei sunt organizati si eficienti, iar noi suntem doar exhibitionisti.
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)