Autor Subiect: New Vitara facelift  (Citit de 83206 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ...

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #380 : 25.Sep.2018, 12:48:54 p.m. »
A intrat gardul in tine, fara sa aiba permis. :)
 

Offline Blitzu

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #381 : 25.Sep.2018, 02:49:28 p.m. »
Chiar si asa,nu stii ce garduri nebune se freacă de masina. Deci thumbs up pt folie😉
"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car. "Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car. "Horsepower" is how fast you hit the fence. "Torque" is how far you take the fence with you
 

Offline yeti

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1520
  • Thanked: 551 times
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Re: New Vitara facelift
« Răspuns #382 : 25.Sep.2018, 02:54:41 p.m. »
Atentie la off topic!
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka
 

Offline Blitzu

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #383 : 25.Sep.2018, 03:08:09 p.m. »
 :good:
"Understeer" is when you hit the fence with the front of the car. "Oversteer" is when you hit the fence with the rear of the car. "Horsepower" is how fast you hit the fence. "Torque" is how far you take the fence with you
 

Offline rexkrokiDAU

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #384 : 26.Sep.2018, 12:27:40 p.m. »
A aparut si pe Suzuki Global.

http://www.globalsuzuki.com/automobile/lineup/vitara/index.html



Se pare că faceliftul oferă o mai mare libertate de personalizare în ceea ce privește design-ul exterior. De exemplu în loc de grila cromată se poate alege una neagră.  :good:

Există un fel de configurator unde puteți să vă jucați puțin. :)

Offline toma

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #385 : 26.Sep.2018, 12:45:14 p.m. »
Si pentru modelul din 2015 exista o lista destul de mare de "briz-briz-uri" pentru schimbarea aspectului exterior si interior. Si la a mea grila este "COSMIC BLACK" - cod 990E0-54P70-ZCE
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel
Omul este singurul animal care roșește, ori ar fi potrivit să o facă - Mark Twain
 

Offline TVS

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #386 : 02.Oct.2018, 07:58:55 p.m. »
Astăzi m-am uitat mai bine la o Vitara parcata la un supermarket si cred ca in lampa de marșarier este integrat si senzorul  pt , citez " avertizare trafiix pentru mers înapoi ". De asta cred ca este împărțită in 2 de îți da impresia ca sunt doua becuri. Si pare logic , in momentul cand dai reverse se activează si senzorul , fiind pe același circuit electric cu becul  marșarier . Acuma nu știu exact ,zic si eu  :-?
  • vitara-spirit 1,6 VVT , 4x4, manual, white pearl, 2015
 


Offline Dogy

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #388 : 03.Oct.2018, 01:54:54 p.m. »
Asta cu Escudo la japonezi o stiam, dar ca exista o singura fabrica de Vitara in toata lumea nu.
  • Suzuki Vitara Facelift 2019 1.0 Passion 5MT Allgrip
 

Offline heto

Re: New Vitara facelift
« Răspuns #389 : 08.Oct.2018, 04:46:57 p.m. »
Am vazut si eu noul vitara expus intr-un mall. E remarcabil ce au reusit sa faca cei de la suzuki cu noul facelift: masina mai urata(parere personala, poate neimparatasita), mai slaba(consider motorul de 1.0l turbo sub motorul 1.6l aspirat) si mai scumpa decat varianta anterioara(aici nu exista dubiu, matematica e simpla).
  • vitara Passion, 5MT, AllGrip, benzina+gpl