Autor Subiect: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?  (Citit de 35566 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #130 : 07.Mai.2017, 01:28:00 a.m. »
...Unde ați reuşit voi 20.050 eur?
   Dupa ce scriu colegii p-aici, Vitara a ajuns la pret de Ignis !! :)
       Si eu sunt...gigi-contra, din mai multe motive :
  - cineva a obtinut o reducere mare : noi n-avem cum sa stim (1) daca a obtinut-o si (2) in ce conditii a obtinut-o, sau (3)daca a obtinut-o, poate de la dealer pana pe forum s-a mai "umflat" !.
   - deci, in conditiile mentionate,...eu unul n-as lua-o in consideratie
.
   Bine ai venit  @Tzaviola46 !
   Din citatele de mai sus intelegi parerea mea despre discount-urile obtinute de unii colegi.
   Eu cred ca  aceasta tema s-o iei  in propriile maini si s-o rezolvi ! Este un subiect fragil, cu rezolvari de la caz la caz !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline bogdanzarnescu

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #131 : 07.Mai.2017, 08:25:16 a.m. »
Enicky, aici greșești. Sunt dealeri la care s-au obținut discounturi semnificative. Nu văd de ce aș minți, eu sau altcineva.
Informațiile sunt deja pe forum.
  • Vitara S, 6AT, Allgrip & Peugeot 308
 

Offline berila_mz

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #132 : 07.Mai.2017, 09:56:35 a.m. »
@mariusracean  si @maxmaxmaxmax  au achizitionat deja la un discount bun 2 masini (nu ni se poate comunica cat - e confidential), daca e cineva interesat de o asociere, astept un PM.
  • Suzuki Vitara 1.6 AllGrip Spirit
 

Offline enicky

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #133 : 07.Mai.2017, 02:12:15 p.m. »
Enicky, aici greșești..... Nu văd de ce aș minți, eu sau altcineva.
Informațiile sunt deja pe forum.
               Posibil, d-aia sunt om ! :) Nu se pune problema de minciuna, ci de ..."upgradul" realitatii :) ! Intrebarea "voi ce discount-uri ati obtinut" este cel putin ...retorica ! :)
     "Discount-ul" este relativ, variaza de la caz la caz, influentat de multi factori(doar unul e constant, cantitatea),  nicidecum nu este un tarif sau cota standard impusa de o regula sau lege, care sa se aplica la fiecare unitate de vanzare.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #134 : 07.Mai.2017, 03:10:19 p.m. »
Ce ne mai place sa batem apa în piua, ce dracul e retoric la întrebarea de mai jos? Răspunsul e simplu, 100, 200 etc după cum a reușit fiecare. Uneori am impresia ca ce visam noaptea postam ziua pe forum și se pare ca avem parte doar de coșmaruri.

Buna seara!

Doresc sa comand un Vitara 1.6 allgrip Passion sau Spirit si as vrea sa aflu mai multe informatii despre discounturile pe care le-ati primit de la dealer!

Multumesc! :cof:

Offline Lerua07

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #135 : 07.Mai.2017, 03:23:37 p.m. »
Corect coane !  :clap:
Treaba cu "nu pot spune ca e confidential " mi se pare puerila intre noi, colegii de forum  :D
Eu am obtinut un discount de 1000 euro !
Poate obtineam ceva mai mult daca insistam  :-? , dar negocierea a durat doar 5 minute :
- Ce discount imi oferiti la pretul de catalog ?
- 1000 de euro si va facem noi rost si de tichetul rabla, tichet care va fi considerat avansul platit la semnarea contractului.
- OK !
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline Utilizator_Anonim

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #136 : 07.Mai.2017, 03:30:43 p.m. »
Salut,
Eu v-am spus si daca vreti va fac forward dupa mailurile a 2 dealeri
Intre 650-750 la vitara si 1000 la sx4
Mi se rupe de confidentialitate
Dealerii sunt radacini,dab si royal din pitesti, cu extensie  la dab si radacini de 2 ani la garantie
N-am cumparat inca pt ca nu mi-a placut vitara si ma mai tziganesc pt sx care e mai mare
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline enicky

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #137 : 07.Mai.2017, 03:39:11 p.m. »
.... batem apa în piua, ce dracul e rhetoric.. Uneori...ce visam noaptea postam ziua... avem parte doar de coșmaruri.
              Ce Duminica norocoasa am ! :good: Ce de complimente, cata gentilete, chiar daca n-ai inteles nimic, totusi cata magulire !!! :clap: N-aaaas fi crezut !!!
Intre 650-750 la vitara si 1000 la sx4
             Sunt discount-uri care s-au dat inca de la lansare, cand in discutii se ajungea la vopsea si  costa 400 pt. mono si 800 pt.bicolor.  Situatie in care vanzatorul iti facea o oferta, sa nu mai platesti vopseaua.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline shpeedy

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #138 : 07.Mai.2017, 03:50:14 p.m. »
STOP, pls!  :-t

La modul meu de intelegere, acest topic n-ar trebui sa aiba decat postari pur-informative pe o structura relativ simpla:

Model de Vitara <> pret de lista <> pret obtinut <> discount (ca diferenta dintre cele doua - ideal sub forma de procent ca ar avea mai multa relevanta pentru a ne forma o idee de medie) <> eventual alte chestii extra obtinute ne-cuantificabile/greu-cuantificabile. That's it!

Insasi tema fiind topicului fiind una destul de subiectiva (tinand si de capacitatile de negociere ale fiecarui individ, dar si de alti factori), orice alte discutii consider ca ne indeparteaza de subiectul topicului, ducand discutia in zone fara valoare adaugata prea mare.

So, chill-out people...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: Lerua07, SuViPa, emil_greus

Offline Utilizator_Anonim

Re: Ce discount ati reusit sa obtineti la achizitia unui Suzuki Vitara?
« Răspuns #139 : 07.Mai.2017, 04:53:12 p.m. »
Salut,
Eu am cerut pt
Vitara 1,6 benzina pasion allgrip metalizat monocolor si sx 4 1,4 benzina passion allgrip nemetalizat
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp