Autor Subiect: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross  (Citit de 108443 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline rexkrokiDAU

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #590 : 01.Sep.2013, 11:47:07 a.m. »
A ajuns si masina (prima din Ro din cate stiu). Va asteptam la Showroom-ul Autonet pentru a o vizualiza si, incepand de saptamana viitoare, pentru a o testa.



Nu arata rau.  :)  E benzinara sau pe motorina?

Offline rexkrokiDAU

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #591 : 01.Sep.2013, 12:07:28 p.m. »
Mi-a sarit in ochi in poza de mai sus solutia aleasa pentru prinderea oglinzilor laterale. La modelul nou au modificat structura stalpului A si de aici noua solutie. Personal consider ca varianta veche era mai eleganta in ceea ce priveste prinderea oglinzilor.



Offline bogogica

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #592 : 01.Sep.2013, 11:01:29 p.m. »
.. dar poate noua varianta are un unghi mort mai mic, ceea ce primeaza in fata unei oglinzi mai urate.
 

Offline Seteh

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #593 : 04.Sep.2013, 08:31:58 a.m. »
Am fost si am vazut masina la Autonet .
Estetic , asa cum am vazut si in poze, nu ma atrage . Fata este urata , nu imi place deloc. Capota aia umflata mi se pare hidoasa .Spatele este ok insa mi se pare ca seamana cu o alta masina. Nu imi aduc aminte acum la ce masina am vazut spatele ala.
Masina este joasa ca si garda la sol. Mi se pare mai joasa decat un Octavia Scout . Si nici mai inalta nu mi se pare . Mie imi pare ca un " aproape break" mai inalt . " Vrajitorul" din show-room imi tot spunea ca este intr-o clasa cu Nissan QQ sau Mitsu ATX , insa , pe bune acum, alea seamana cu un "jepulet" , pe cand asta nu mai are nici o treaba.
Cred ca Suzuki vor sa mai inventeze o clasa , ceva de genul "hatchbacko-suv" sau ceva.
Clar nu as alege , cel putin pana aduc o varianta imbunatatita , plafonul panoramic. Tapiteria care acopera geamul este foarte subtire si nu doresc sa imi bata soarele in cap toata vara.
Ca parti bune , desi poate am fost pacalit de versiunea de top cu piele, ar fi faptul ca bordul nu mai este un plastic ieftin , ceasurile de bord si afisajul sunt ok si tapiteria e "cool" . Si "porcbagajul" este mare. Cred ca mi-ar ajunge sa plec cu nevasta si copilul la mare , ceea ce este un lucru bun , la Sx4 pana acum faceam cu schimbul : ba nevasta intr-un an , ba copilul in altul ... Glumesc.

Later edit: Jantele sunt ingrozitoare !!! Nu am inteles fita (fitza) asta cu jante de culoare gri . Cica fumurii ???? Am mai vazut si la alte masini noi ca se poarta dar mie mi se par hidoase .  Si nici nu e varianta sa alegi alt model sau culoarea normala ....
« Ultima Modificare: 04.Sep.2013, 08:34:54 a.m. de Seteh »
SX4 gs 4X4 esp 1,6
 

Offline shpeedy

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #594 : 04.Sep.2013, 10:00:03 a.m. »
Nu imi aduc aminte acum la ce masina am vazut spatele ala.

Pai spatele cred ca l-ai vazut chiar la alea enuntate de dealer ca fiind in aceasi clasa - QQ si ASX  ;)

Later edit: Jantele sunt ingrozitoare !!! Nu am inteles fita (fitza) asta cu jante de culoare gri . Cica fumurii ???? Am mai vazut si la alte masini noi ca se poarta dar mie mi se par hidoase .  Si nici nu e varianta sa alegi alt model sau culoarea normala ....

O alta chestie legata de jante (ma refer la astea fumurii, de pe versiunea de top): tinand cont ca sunt aproape pline, imi ridic niste semne de intrebare asupra greutatii, asupra aerisirii franelor, sau asupra comportamentului in zapada (cand devin pline-pline)...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 

Offline B90SWT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #595 : 08.Sep.2013, 11:06:00 p.m. »
Satul de culoarea verde, am mai gasit si alta nuanta la englezi.


http://www.whatcar.com/car-news/2013-suzuki-sx4-s-cross-review/1210011

Voi ce mai ziceti, ati fost sa vedeti modelul?
QQ  1.6 CVT   360
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #596 : 09.Sep.2013, 08:23:49 p.m. »
Cat de naspa poate sa arate navigatia ai in bord. Parca am bricolat eu in spatele blocului.   :-O

Si cand te gandesti ca e disponibila la echiparile de top. 


Offline macmat

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #597 : 09.Sep.2013, 09:23:14 p.m. »
....nu-i asa ca e mai misto' acum ??? :D :D
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #598 : 09.Sep.2013, 09:59:22 p.m. »
categoric   :D

Oricum, nici cu consola centarala de la noul Duster nu mi-e rusine, zici ca e o masca de Halloween   :)


Offline shpeedy

Re: Adio Suzuki SX4, bun venit Suzuki... SX4 S-Cross
« Răspuns #599 : 09.Sep.2013, 10:42:28 p.m. »
....nu-i asa ca e mai misto' acum ??? :D :D

+1! e mult mai frumoasa... =))
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X