Autor Subiect: Ghid de anulare a amenzilor radar  (Citit de 10327 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lerua07

Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #60 : 10.Mar.2016, 11:42:20 p.m. »
Citat din: smadalin -Totusi, sunt curios, e cineva care crede ca avem parte de o infrastructura normala din punct de vedere al sigurantei si a duratei de deplasare? [/quote
  Mi-e imposibil sa cred ca e cineva multumit de infrastructura noastra jalnica  : autostrazi putine si proaste, drumuri nationale si sosele inguste, ce trec prin 'nspe localitati si sufocate de TIR-uri, plus carute, tractoare si alte catarage, gropi, marcaje rutiere lipsa, etc, etc.  :( :( :(
  • Vitara 2015, spirit 1.6 benzina, allgrip, TM, alba,
Multumeste-te cu putin, pentru ca putinul nu-ti va lipsi niciodata !
 

Offline enicky

Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #61 : 10.Mar.2016, 11:58:17 p.m. »
....Totusi, sunt curios, e cineva care crede ca avem parte de o infrastructura normala din punct de vedere al sigurantei si a duratei de deplasare?
...
                Da @smadalin, eu cred ca este !
   Un individ care a spus cand era ministrul transporturilor ca "ce ne trebuie noua autostrazi", probabil pt.ca el oricum mergea cu elicopterul, iar cand a auzit ca vin chinezii sa ne faca autostrazi a sarit ca ars.
     Si un alt individ care acum isi "numara oualele".
     Si  or mai fi da nu-i stim noi !
     Si duminica seara se face bilantul mortilor in accidentele din weekend !
     Cine poate spune ca noi avem o infrastuctura normala?! daca afirma asta inseamna ca si el e ca infrastructura noastra actuala !
     Inainte de '90 mintea unul singur, acum mint toti ! ti se face scarba !!

  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ariciul

Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #62 : 11.Mar.2016, 12:09:21 a.m. »

Totusi, sunt curios, e cineva care crede ca avem parte de o infrastructura normala din punct de vedere al sigurantei si a duratei de deplasare? Inafara de faptul ca ma aprind eu cand e vorba de drumurile noastre, nu inteleg de ce purtam discutia si imi e greu sa cred ca amandoi sunteti multumiti de ce avem.

Si eu sunt / eram foarte nemultumit de infrastructura noastra! Si nu de azi de ieri! Dar inca nu fusesem la vecinii moldoveni. Daca voi credeti ca la noi e rau , va rog atunci sa trageti o fuga macar pana la Chisinau! Si-o sa ziceti de ale noastre ca-s parfum! E ca in bancul ala in care vine unul nemultumit la rabin. Daca nu-l stiti sa-mi ziceti sa-l pun la bancuri. Evident asta nu scuza ce-i la noi, dar poate sa va mai treaca oful un pic!  :D
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #63 : 11.Mar.2016, 07:08:32 a.m. »
Bun bancul cu capra!
Nu mi se pare corect sa depășim viteza legala dând vina pe starea drumurilor. Ba chiar e periculos. Daca se doreste continuarea discuției pe aceasta tema, va rog s-o facem aici. Dacă nu, sa rămânem on-topic. Mulțumesc.

Trimis folosind Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Online rexkrokiDAU

Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #64 : 11.Mar.2016, 09:18:54 a.m. »
Topicul respectiv are alt scop:

Initiez acest topic cu scopul de a ne putea informa (de la cei deja patiti ...) inainte de a pleca la drum despre starea drumurilor pe unde urmeaza sa mergem ...

Asa ca ... avind in vedere ca miine plec la drum luuuuuung (lung nu atit in km cit in timpul necesar parcuregeri lui) pina in capatul celalalt de tara ... Dupa ce voi trece peste podu' caruia i se face reclama aici (cu bine ... sper) ... mai fac vreo 300 km si ajung pe linga a noastra capitala ... si aici ... vesnica dilema a lu' adrian_r5 - pe centura sau prin oras (intre A1 si A2 evident). N-am mai fost prin zona din iunie anu' trecut ... asa ca daca aveti noutati ... vreun sfat, vreo indicatie / contraindicatie ... va rog nu va sfiiti (probabil undeva in jurul orei 17 voi iesi de pe A1) ..


Nu e buna recomandarea lui @gabineg, acela e un topic ce trebuie sa ramana usor de citit si util celor ce se intereseaza de starea unui anumit drum, nu trebuie sa fie un loc de discutii interminabile.

Bineinteles ca doar cine nu circula cu masina prin tara poate spune ca e bine dar discutiile astea sunt atat de subiective si de multe ori de suprafata incat cel mai bine e sa se poarte in clasicul topic "tara in care...."

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14351
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #65 : 11.Mar.2016, 09:30:06 a.m. »
Nu e buna recomandarea lui @gabineg, acela e un topic ce trebuie sa ramana usor de citit si util celor ce se intereseaza de starea unui anumit drum, nu trebuie sa fie un loc de discutii interminabile.

In principiu, ai dreptate, dar daca te uiti numai pe la paginile 13-15, vezi ca s-a "prestat" la greu in sensul indicat de mine. Retractez: discutam despre "de ce n-avem drumuri bune" in topicul despre "tara..." #:-S
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ntire2000

Re: Ghid de anulare a amenzilor radar
« Răspuns #66 : 29.Nov.2020, 11:09:32 p.m. »
N-am stiut unde sa postez asta, dar daca sunteti medic la ATI, atunci poate va foloseste.
Un șofer prins cu 124 km/h în localitate și-a recuperat permisul în instanță. Ce i-a spus judecătorului
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού