Autor Subiect: Pe 2 roti  (Citit de 121397 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline enicky

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #910 : 13.Mai.2018, 01:37:06 p.m. »
Bravo Nicu', tare bicla!...Unde mai pui ca are si nitel turqoise... :)
Bravo Nicu.
Primul pas e facut..
Felicitari, @enicky! Intr-adevar o initiativa buna daca voucher-ul a avut rolul de declansator pentru decizia de achizitie.
      Va multumesc mult ca ati fost si sunteti alaturi de mine, la acest eveniment(nu radeti!), pt. ca este chiar un eveniment pentru mine !
    Mi-am adus aminte de prima bicicleta si ieri imi parea rau ca nu a gasit si sotia si totusi  m-am/ne-am invartit  peste o ora cu ea prin spatele blocului.
    Bicicleta asta e ca raia, te urci pe ea si nu-ti vine s-o mai lasi(e mai rea ca femeia :-)) )
    Cei trei baieti de la afisport au fost super ok cu noi: primul(seful, dar el comanda, el executa) m-a ajutat la alegere-consultanta, al doilea a asamblat-o si iarasi mi-a dat o multime de sfaturi(presiune roti, sch.viteze, utilizare, s.a), iar al treilea de la facturare a muncit ceva anuland o factura/plata card(dar amabil).
    Am fost lasat sa o testez pe strada, mi-au montat seaua cea noua pt. teste, chiar daca i-am spus ca e posibil sa n-o cumpar.
 Ca vorbim de sa : este construita in doua zone, dintre care cel gri deschis este pt. a proteja zona intima si memoreaza forma. Pentru cei interesati pun si link-ul. Pretul si mie mi s-a parut mare dar dupa o scurta consultare a ofertelor pe net(cat se monta) am fost de acord ca e ok. Nu va mai spun ca un far e vreo 80 lei, stop 30, aripi 100...
   @shpeedy iti multumesc din nou pt. link-ul-sfat, m-a "destupat" bine ! Legat de frane m-au sfatuit ca primii 2-3km sa le folosesc mai cu mila pana se pasuiesc sabotii.
   @gabineg si tie iti multumesc pt. ca  tu mi-ai reamintit de programul primariei si de vouchere, de care cam uitasem. Nestiind ca mai exista acest model cu frane pe disc(Terrana 2627), eu gasisem una complet tourqoise, dar multumita vanzatorului cu barba(seful) am luat-o pasta.
   @cad sper sa fie si a mea tot la fel.
   @fireburn chiar astept cateva idei/sfaturi de la tine(sotia zice "mai repede" :)) pt. pliabila ei. Scriem cate va idei(pe vorbe se uita!) de care trebuie sa tinem cont, te rog.
   Nu ne asteptam, dar pe hol(unde sta pana ii amenajez locul) miroase bine a nou ! :)
   
   Acum, daca judec cinstit(fara rautate sau osanale), trebuie apreciata la adevarata valoare initiativa primariei, si psd ne-psd, trebuie s-o recunoastem c-a fost buna. Doar sa mareasca nr. pistelor acum !
    Nu-mi venea sa cred cate au vandut ieri si ca am stat cam doua ore la coada+montat+teste(plus cele din magazin cu bilete "rezervat" pe ele) !
    M-am bucurat si c-am luat una romaneasca ! :)
« Ultima Modificare: 13.Mai.2018, 01:54:45 p.m. de enicky »
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline jante.otel

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #911 : 13.Mai.2018, 02:15:54 p.m. »
Bravo @enicky!
Super decizia de a-ti lua bicla. Urmeaza acum investitie in suport si echipamentul necesar: casca, manusi, pantalonii cu buretel, etc etc.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • S-Cross
jante.otel@yahoo.ro

Tel: 0799354972
 
The following users thanked this post: enicky

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14350
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Pe 2 roti
« Răspuns #912 : 13.Mai.2018, 02:34:37 p.m. »
Si niste alifii...

Trimis folosind Tapatalk

  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline fireburn

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #913 : 14.Mai.2018, 08:11:11 a.m. »
Gabi, stiu ca un anumit moment dat, cautai si tu pentru sotie.
Rezolvam cu o proba, ceva.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline fireburn

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #914 : 14.Mai.2018, 08:16:51 a.m. »
Nicu, poate o iei si pe doamna la cafea si vin cu una din pliabile.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline enicky

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #915 : 15.Mai.2018, 12:46:23 a.m. »
   Nu mai conteaza, asta e, daca vine va veni cu ...pliabila ei! Am asteptat, dar s-a rezolvat. Vorbim...
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline enicky

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #916 : 16.Mai.2018, 12:16:23 a.m. »
  Dupa cum spuneam, Luni am rezolvat si problema sotiei : AfiSport a adus si biciclete pliabile (albe si negre)DHS si in fata lor sotia a fost fascinata de cea neagra.
  Caracteristici in mare : cadrul de Al, sase pinioane(viteze), o singura foaie, o sa clasica, moale, cu arcuri(super), jante duble de Al, pedale din Al pliabile, cauciucuri de asfalt, frane pe janta. Arata bine, merge foarte bine, schimba bine, frane super. Voi reveni cu poze. Economia "duduie"! :)
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline ...

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #917 : 16.Mai.2018, 08:12:55 a.m. »
Mă bucur pentru voi. Acum trebuie să le "forjaţi" cât sunt în garanţie (şi, dacă nu mă înşel, pentru a fi valabilă garanţia, la DHS cel puţin trebuie şi revizie periodică făcută).
 

Offline enicky

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #918 : 16.Mai.2018, 12:16:12 p.m. »
  Multumesc ! Da, la 1000 de km. :-)) Nu mi-au zis nimic.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline jante.otel

Re: Pe 2 roti
« Răspuns #919 : 16.Mai.2018, 10:58:53 p.m. »
Care-ati fost la Corabia?
E vreun restaurant acolo cu ciorba senzationala de peste si scrumbie excelenta?
Care-i legatura cu topicul asta?
Pai duminica vreau sa merg cu bicla (pe 2 roti) la Corabia si mobilul n-are cum sa fie altul decat gastronomic.
  • S-Cross
jante.otel@yahoo.ro

Tel: 0799354972