Autor Subiect: Masina zgariata cu cheia  (Citit de 36500 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Silfax

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #80 : 08.Sep.2009, 09:48:31 a.m. »
... tot legat de acest subiect, am vazut un spot comercial cu o carioca ce umple zgarieturile pe vopsea... era la o emisiune gen "tv shop" deci nu stiu cat de credibila este solutia, dar la prima vedere se parea ca isi face treaba.
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline fireburn

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #81 : 05.Mai.2010, 11:16:10 p.m. »
A aparut un nou tip de zgarietura: cea facuta de caine cu dintii, ca aia facuta cu ghearele e mai comuna :D.
Mi s-a intamplat sa am parte de ambele.
Bara fata si aripile sunt  zgariate si muscate efactiv (se vad urme de dinti si gheare-urmele de dinti lasate mai ales pe plasticele negre de pe aripi).
Presupun ca e intentionat ca n-am vazut caine atat de inteligent si nici caini cu clabuci la gura in zona.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline Alex-Swift 1.3 GLX

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #82 : 06.Mai.2010, 09:02:11 a.m. »
Pe 1 iuni suzy a mea face 1 anisor.. Deja are zgarieturi intentionate pe portiera soferului, aripile sunt zgariate ca si cand cineva a "zabovit" langa ea doar sa se asigure in traversare si a facut cate "dungi a apucat" iar pe capota am scris un "SOS" mare din care am scos 15-20 % la polish + alte 10-15 zgarieturi de 5-15 cm nu foarte adanci.. incep sa ma deprim.. La casco o tante mi-a zambit dulce si a zis ca ma costa cam echivalentul a 6 fransize.. eu normal ca le-am aratat degetul electoral.. O mai tin asa pana nu mai pot sa o vad de urata ce e, o vospesc si o vand.. Ca in Romania esti bou si esti luat de prost daca ai masina si platesti taxe. O sa stau intr-o noapte in masina dupa ce imi pun fumurii.. Si tot mi-l prind ;)
 

Offline miocrl

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #83 : 06.Mai.2010, 09:19:39 a.m. »
o alarma din aia ce tiuie cand se apropie cineva de masina nu ar merge?

Offline Alex-Swift 1.3 GLX

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #84 : 06.Mai.2010, 09:20:33 a.m. »
cred ca mai rau ii haratesc
 

Offline fireburn

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #85 : 06.Mai.2010, 09:46:59 a.m. »
O rezolvare ar fi cu alarma cu pager.
Tampitul care "rezolva" masina nu-si da seama, in schimb tu primesti mesaj, si daca esti destul de aproape de masina il poti prinde in timpul actiunii.
Pentru actiunile care urmeaza dupa ce e prins, nu garanteaza nimeni :D.
_______________________
Fac ce vreau, dar stiu ce fac ?
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #86 : 06.Mai.2010, 10:05:56 a.m. »
O mai tin asa pana nu mai pot sa o vad de urata ce e, o vospesc si o vand..
Pai si daca o vinzi ce rezolvi? :) Nu mai vrei sa-ti iei alta masina?
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14350
  • Thanked: 3379 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #87 : 06.Mai.2010, 10:31:57 a.m. »
Intr-o zi, pe cand coboram din masina ma intampina un individ sprijinit intr-un baston de aluminiu, care s-a oferit sa-mi vanda pentru 1 leu un pix de plastic, spunandu-mi ca asa isi asigura masa de pranz. I-am zis sa fie serios, am incuiat masina si m-am departat. El a continuat cu alti posibili "clienti". In minte mi-a aparut insa teama ca-mi va face ceva rau la masina. Si, intr-adevar, la prima spalare, pe bara din spate am gasit o urma scrijelita de vreo 2 cm, care putea fi realizata de bastonul lui de aluminiu. Nu sunt sigur, dar am zis sa va povestesc si voua...
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #88 : 06.Mai.2010, 10:43:48 a.m. »
Si mie mi-e la fel de teama de tiganii care "parcheaza" masini. Si parca s-au inmultit in ultima vreme! Pe cei mai multi ii vad pe la Universitate, cand merg la CinemaPro. Chiar daca gasesc loc de parcare in fata cinematografului, prefer sa merg muuult mai departe decat sa parchez unde-mi arata un "parcator" din asta. De ce? Din simplul motiv ca nu am de gand sa le dau bani pentru nimic (nu stiu ce au ei impresia, ca fara ei nu vad locul ala de parcare :dknw:), si daca nu le dau bani, mi-e frica ca ma trezesc pe masina cu urme ale ignorantei mele...
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline Alex-Swift 1.3 GLX

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #89 : 06.Mai.2010, 04:39:37 p.m. »
imi cumpar o coaja de masina de care sa nu imi pese.. nici sa pice cerul pe ea.