Autor Subiect: Masina zgariata cu cheia  (Citit de 36502 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ELNICO

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 138
  • Gen: Bărbat
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #60 : 28.Apr.2009, 10:58:33 p.m. »
Spala si tu masina mai des...  :D Oricum stiu ca nu prea iti vine sa razi la chestii din astea dar eu am devenit oarecum imun. Asta e, Andrea Marin de fiecare data e cu mine la spalatorie...
NU mai sunt la fel de incantat ca la inceput!
 

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #61 : 29.Apr.2009, 08:41:23 a.m. »
Mai des de o data pe saptamana chiar nu cred ca e cazu..in Bucurestiul nostru drag.
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI
 

Offline edy70

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #62 : 29.Apr.2009, 10:51:08 a.m. »
Legat oarecum de zgarieturi "urbane" cititi aici :
Un cunoscut, politist  :baston: de cariera (tablagiu) isi gaseste masina zgariata undeva mai sus pe o portiera pe o lungime cam de 2 cm. Zgarietura oarecum aparenta. Presupune el facuta intentionat. Ce face politistul ?
- luat amprente din jurul "campului infractional"
- verificat in baza de date daca exista persoane care corespund
- bagat amprentele in baza de date ptr. citez " pana ies la pensie poate aflu cine a zgariat masina"
- si cireasa de pe tort mers la biserica ptr. slujbe de afurisire a persoanei necunoscute (inca ) care si-a permis.


Si totul ptr. o amarata de zgarietura aparenta. Daca locuia in Bucuresti ...........

Totusi ca sa  ;) nu-mi aud vorbe sa presupunem ca este o poveste si nu un fapt real.
« Ultima Modificare: 29.Apr.2009, 11:19:25 a.m. de edy70 »
"Tara aceasta piere din lipsa de oameni, nu din lipsa de programe. Aceasta este parerea noastra."   
SX4 1.6i GS 107 CP 4x4 gri-metal
Raspunde la numele de ZAMBI.
 

Offline lai

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #63 : 29.Apr.2009, 11:23:14 a.m. »
Am avut parte si eu de o zgarietura de toata frumusetea pe toata latimea unei usi. Cel mai probabil cineva a vrut sa imi faca o bucurie si mi-a luat-o inainte cu dungile pe masina (ma batea gandul la un moment dat sa incerc niste dungi "sportive" pe masina).
Oricum, ma bucur ca nu am patit ca altii: intr-o seara, tarziu, prin minunatul cartier unde locuiesc am observat un individ care tot bantuia foarte aproape de masinile parcate pe trotuar. Prima oara am crezut ca vrea sa imprumute un casetofon dar el vroia doar sa vada daca e ascutita lama de la briceag. Si se pare ca a fost ascutita din moment ce a reusit sa sparga cauciurile catorva masini, alese aparent in mod aleatoriu.
Romania®
:)
Ca fapt divers, am dus masina in service acum cateva zile sa imi repar acea zgarietura de cheie plus alte vreo 2 mici indoituri de prin parcare. Am zis ca daca tot platesc Casco sa il si folosesc. Aseara, in timp mergeam acasa bucuros ca dupa cateva luni in care masina a stat neingrjita si julita :) e in sfarsit aproape ca noua m-am trezit cu un dobiprost infipt in fundu' masinii... Era sa fac criza de nervi, nu atat din cauza accidentului cat din cauza ca deja ma gandeam ca iar tre sa umblu prin serviceuri, pe la politie, si cine mai stie pe unde. Din fericire, masina se pare ca e mai rezistenta decat credeam si n-are nimic. Cel putin aparent...
Bucuresti®
O.o
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #64 : 29.Apr.2009, 11:26:08 a.m. »
- luat amprente din jurul "campului infractional"

Tare faza cu amprentele =)) Cre ca puteam lua si eu amprente de pe a mea, la cat-a zgarietura de-un metru aveam :-j

@lai, unde ai reparat zgarietura de pe masina?
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline lai

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #65 : 29.Apr.2009, 11:55:35 a.m. »
La Radacini pe Giurgiului. Exista acolo si birou de constatari al Allianzului, unde am Casco, asa ca a fost rapida treaba. In mai putin de o ora am facut constatarea si tot tacamu' si am si lasat masina in service. A durat cam 4 zile (marti dimineata - vineri amiaza).
O.o
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #66 : 29.Apr.2009, 11:59:11 a.m. »
Eu am casco tot la Allianz si am dus-o la B&S luni iar azi au sunat ca e gata, deci probabil ma voi duce sa o iau. Acum astept un telefon de la ei ca s-au trezit ca ar avea nevoie de nu stiu ce hartie - desi eu am intrebat FOARTE CLAR cand am lasta masina "vin cu vreo hartie cand o ridic?" "nuuu" a fost raspunsul. Am intrebat si de hartia pe care o aveam de la Allianz (aprobarea ca masina sa intre in service) si mi s-a zis ca nu mai e nevoie de ea si ca pot sa o arunc. Sa dea dracu sa o vrea acum... :w ca nu o am la mine!


L.E.: m-am linistit #:-S M-a sunat un nene ca totul e OK si ca au hartia aia (hartie pe care eu le-am dat-o cand am fost la constatare acu doua saptamani). Deh.. ametiti! In fine... azi ma duc sa-l iau pe Yoshiii!! :prty:
(Sunt surprinsa ca nu a durat decat vreo 2 zile :D)
« Ultima Modificare: 29.Apr.2009, 12:16:03 p.m. de ..::Khaos::.. »
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline rexkrokiDAU

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #67 : 29.Apr.2009, 01:15:22 p.m. »
iti tin pumnii ca totul sa fie bine :)

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #68 : 29.Apr.2009, 03:31:32 p.m. »
M-am intors de la B&S! Masina e ok #:-S thank God!
Cel putin la prima vedere nu par a fi diferente de noanta. M-am tot invartit in jurul ei, m-am uitat de aproape, de la distanta - parea a fi ok. O singura mica  problemuta a fost, dar care s-a rezolvat repede: aveam pe capota niste punctulete albe, aparent de vopsea, asa ca au trimis-o la o polisare rapida  (am mai asteptat vreo 15-20 min). In rest, nu am de ce sa ma plang. Am semnat si am plecat. :)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline SGD

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 549
  • Gen: Bărbat
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #69 : 29.Apr.2009, 03:41:29 p.m. »
Bravo! Deci ai cu ce sa vii la intalnire...  :P