Autor Subiect: Masina zgariata cu cheia  (Citit de 36502 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline hugbear

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #110 : 17.Mai.2014, 06:04:26 p.m. »
Dar, cei care masinile lasa asa, pe trotuare sau blocand accesul, cum ar putea fi lamuriti?
O dilema pentru mine.
Art 72, alin (7):
Citat
Este interzisa ocuparea trotuarelor cu vehicule imobilizate, iar când aceasta este permisa, conform indicatoarelor sau marcajelor, latimea minima a trotuarului lasat la dispozitia pietonilor trebuie sa fie de cel putin un metru.
Daca cele de mai sus nu sunt indeplinite, suni la Politie. Dar NU zgarii masina...
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline NicNic

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #111 : 17.Mai.2014, 09:35:56 p.m. »
O solutie extrem de legala. Dar eficienta ei se inscrie in mersul treburilor din Romania.

Evident ca nu as zgaria masina altuia. Ma gandesc ca ar putea fi masina mea. Si eu mai gresesc .. :D.
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #112 : 17.Mai.2014, 09:42:30 p.m. »
Eu mi-am gasit masina cu bratele stergatoarelor indoite, fara macar sa parchez pe trotuar. E adevart, aveam numere de TM in satul cu ministrii.  :D

Offline NicNic

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #113 : 17.Mai.2014, 09:50:42 p.m. »
Asta e nivelul de civilizatie al unora.
Nu as  strica o masina, pentru ca nu ea a gresit. Daca masina nu e a soferului nesimtit? Poate e de firma, de servici. Iar pe sofer il doare in "trei litere" de masina pe care tocmai a lasat-o aiurea in tramvai. E absurd sa te razbuni pe un fier.
« Ultima Modificare: 17.Mai.2014, 09:53:02 p.m. de NicNic »
  • ex-Suzuki SX4 Navi silky silver metallic = ex-SUVI
Desteapta-te romane!
Traiasca capra vecinului!
 

Offline coby

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #114 : 18.Mai.2014, 02:07:34 a.m. »
Eu mi-am gasit masina cu bratele stergatoarelor indoite, fara macar sa parchez pe trotuar. E adevart, aveam numere de TM in satul cu ministrii.  :D
Si eu , in fata casei unde parchez de 20 de ani , spatiu pe trotuar era de peste 1 m dar degeaba , asa ca mi am facut loc in curte si acuma doarme linistita  :D
auto si moto
 

Offline bogogica

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #115 : 18.Mai.2014, 10:13:31 a.m. »
Bravo coby. Sincer nici eu nu ii inghit pe cei carora le este prea lene sa isi deschida poarta curtii spre a parca pe proprietatea lor si prefera sa lase masina pe domeniul public. Ce n-as da sa am si eu curtea mea si sa nu fiu nevoit sa las masina in strada.
 

Offline coby

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #116 : 18.Mai.2014, 11:53:30 a.m. »
Nu de lene parcam in fata casei ; nu aveam acces din cauza unui gard de beton cu diferenta de nivel de 40 cm ... dar mi am luat un pikamer si m am pus pe spart si "oblit" accesul si am pus si o poarta culisanta cu automatizare  :-)) - munci de chinez ...
auto si moto