Autor Subiect: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria  (Citit de 5494 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline remarque

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #10 : 18.Apr.2019, 07:50:07 p.m. »
Să știți că românii fac deja coadă la Limuzin Autohaz Debrecen. La propriu. Am mesaje pe PM și am primit și telefoane în acest sens, de la colegii ce-mi știu numărul. Au știut ei ungurii de ce mi-au dat șampania :D

Dacă vreți să vă programați la ei faceți-o din timp.

Peste vreo 3 luni și eu am în plan să merg acolo.
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 

Offline ntire2000

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #11 : 18.Apr.2019, 08:46:14 p.m. »
da, suni acuma si te programeaza peste 2 saptamâni jumate.
am patit-o eu, speram sa prind ceva de genul "haideti poimâine" sau macar peste 3-4 zile lucratoare, cum am mai facut programari.
lasa sa câstige aia bani daca altii sunt fraieri (sau smecheri - cum se cred ei).
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 

Offline andreimartinescu

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #12 : 19.Apr.2019, 05:37:10 p.m. »
Salut

Am scris si in topicul Dezamagiri Suzuki Baleno despre service-ul din Debrecen.

Am apelat la ei pt o problema de garantie , o bataie la ambreaj pe care in

la service-ul Premium Cars nu am reusit sa o rezolv dupa 1 an cu Mai mult de 15 intrari in service.
Cei din Debrecen mi-au cerut pe mail video cu problema dupa care au facut programare pt investigatie , investigatia a durat peste 5 ore (s-a investigat ambreaj , cutie) s-a gasit ca suportul pt cilindru de presiune e defect. In urma investgatiei la remontare au stricat un sensor necesar pt functia de adaptive cruise control. Pt ca nu Mai era timp pt o noua dezasamblare am convenit sa reparam acest defect atunci cand se va repara defectul de ambreaj.
Am revenit dupa ce au ajuns piesele pt defectul de ambreaj si toate problemele au fost rezolvate. Pt toata intamplarea reprezentanta din Debrecen mi-au oferit un mic cadou : produse de curatat tapiterie Ecstar si o sampanie.

Communicarea s-a facut in engleza, iar de cele Mai multe Ori m-au invitat in service pt a-mi arata defectul.
In cadrul serviceului am fost servit cu apa/cafea (gratis)

Pentru mine experienta a fost una reusita , Mai ales ca am reusit sa demonstrez ca exista o problema , probabil defect de fabricatie in timp ce Premium Cars si Suzuki Romania au taraganat situatia si au inceput sa reactioneze doar dupa ce am facut sesizare la ANPC
  • Suzuki Baleno 1.2 GLX
 
The following users thanked this post: ntire2000, Utilizator_Anonim, toma, remarque, Girbil

Offline remarque

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #13 : 19.Apr.2019, 05:52:33 p.m. »
Mulțumesc pentru postare.
Nimic nou sub soare.
Același tratament ok de la Limuzin Autohaz Debrecen.
Aceași bătaie de joc din partea Premium Cars Cluj. Că e doar nesimțire sau e și incompetență, pentru mine nu mai are importanță.

Invit și pe ceilalți conaționali care au mers la Debrecen să-și spună impresiile. Îi rog să posteze impresiile și în topicurile service-urilor Suzuki RO,. pentru a se putea face comparația cuvenită.

La câți suntem cei am încasat țepe de la service-urile Suzuki din România, e evident că nu mai poate fi vorba de coincidențe, ci de o politică a țepei aplicată programatic, cu metodă și determinare de către Suzuki România și acreditații săi.
Knock! knock! knock! Cine bate? Rod knock!
La Suzuki RO un defect major în garanție ți-l rezolvi pe banii tăi! Până îi acționezi în instanță pentru recuperarea prejudiciilor...
New Vitara 1.6 VVT MT Passion Allgrip
 

Online BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1546
  • Thanked: 233 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #14 : 28.Apr.2019, 09:38:19 p.m. »
Am incheiat reparatia la SX4 dupa multe telefoane pe la service-uri Suzuki
Dupa cele citite pe aici am decis sa merg la Suzuki Limuzin Debrecen, impresia generala este, 100% profesionisti.
A durat mai mult decit au crezut ei dar cam, cit am preconizat eu cam o zi si jumatate.
Pretul per total este sub cel oferit de cei de la defuncta Hinode Odorhei, care au socotit doar pt reglat tachetii 1500 ron(manopera)pus costul tachetilor, iar timpul de executie 10 zile.
Aici la Debrecen a costa manopera in jur 1000 ron, ce a insemnat, reglat tacheti, curatat clapeta de acceleratie, schimbat bielete antiruliu, schimbat bujii, schimbat ulei si cele trei filtre.
La piesele schimbate totusi preturi un pic cam piperate la unele repere, Ulei Ecstar 10W30 14630 huf, circa 217 ron, bujii(nu stiu ce tip sunt) cod 09482-00550, 35123 huf circa 519 ron(mi-au spus ca au pus NGK).
In legatura cu tipul de ulei le-am spus ca de noua, in timpul garantiei dar si dupa am folosit doar ulei 5W30, ei au raspuns ca asa recomanda cum producatorul.
Dar una peste alta masina a renascut dupa circa 11 ani, motorul toarce ca atunci cind avea doar 100 km la bord(si eu aveam de gind sa o marit)
A fost o coincidenta(placuta) ca la noi este PASTELE,  iar acum bintui printre picaturile de ploaie pe la Hajduszoboszlo la termale, unde sunt o sumedenie de concetateni.
Ca o parere pesonala, cei de la Limuzin Autohaz Debrecen sunt de incredere
Multumesc pt suport lui @andreimartinescu si @remarque
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 
The following users thanked this post: remarque

Offline Utilizator_Anonim

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #15 : 28.Apr.2019, 09:43:03 p.m. »
Cat km avea motorul inainte de recomditionare?
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Online BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1546
  • Thanked: 233 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #16 : 28.Apr.2019, 09:43:57 p.m. »
192500 km, de la 106.000 km cu gpl( nu regret cu nimic montarea gpl-ului)
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite
 
The following users thanked this post: Utilizator_Anonim

Offline Utilizator_Anonim

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #17 : 28.Apr.2019, 09:44:36 p.m. »
Explicabila uzura
Merci
  • Scross 1.4 allgrip pasion, skoda yeti 2.0 tdi 4x4, saab 900 coupe 230 cp
 

Offline ntire2000

Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #18 : 28.Apr.2019, 09:53:28 p.m. »
ce tara de .... n-am cuvinte.
sa te duci din Braila 1500 de km ca sa-ti repari profesionist masina.

acuma nu am chef sa postez prea multe, doar atât vreau sa spun ca am fost si eu la revizie în ultima saptamâna la ei si totul a decurs normal.
cafea, apa minerala, tratament ca al oricarui client indiferent de rasa si nationalitate (cu toate ca am simtit o oarecare compasiune fata de noi românii - lucru care m-a cam deranjat din motive de oarecare demnitate nationala - am discutat cu dl Zoltan Palotai (managerul) despre faptul ca batem sute de km ca sa beneficiem de servicii de calitate si nu întelegea nici el prea bine de ce suntem nevoiti sa facem asta).

în showroom m-am întâlnit cu niste oradeni veniti si ei sa-si ia masina, i-am dibuit deoarece i-am auzit vorbind între ei si m-am bagat si eu ca musca în lapte - fericit ca nu-s singur pe acolo
si ei erau nedumeriti ca pretul oferit era cu peste 2500 de euro mai mic decât cel cerut de reprezentanta din Oradea.
i-am lasat acolo asteptându-si numerele zoll - ei urmau sa plece la volanul unui SX4-Cross argintiu închis cu motor de 1.4 Boosterjet.
le-am facut un pic în ciuda când i-am întrebat de ce n-au venit cu o platforma din Oradea ca mai economiseau 130.000 de forinti pentru numerele alea, si platforma aia sigur nu costa mai mult de 100 de euro.
poate se înscriu pe forum, si ne vor împartasi impresii, le-am recomandat forumul suzuki-club pentru a afla ulterior informatii despre masina si de la altii.
  • スズキ ビターラ
Κατά τον δαίμονα εαυτού
 
The following users thanked this post: BrSx4, remarque, kordosoft

Online BrSx4

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1546
  • Thanked: 233 times
  • Gen: Bărbat
  • Munca nu a omorat niciodata pe nimeni
    • Braila
Re: Suzuki Limuzin Autohaz, Debrecen, Ungaria
« Răspuns #19 : 23.Iul.2019, 07:30:23 p.m. »
Un update la reparatia de la Debretin.
Ieri am schimbat uleiul si filtrele, cele montate la Debretin(ulei si aer) au fost Genuine Suzuki
  • SX4 1.5 glx, New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
SX4 1.5 glx gri metal
New Vitara 1.6 AllGripp Turqouaz
Diferența dintre inteligență și prostie este că inteligența are limite