Autor Subiect: AutoNet service Bucuresti - Giulesti  (Citit de 253076 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline woe

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 219
  • Thanked: 6 times
  • Gen: Bărbat
  • Viata-i scurta si dup-aia mori..
    • Bucuresti
AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« : 11.Iul.2009, 08:12:36 p.m. »
Salut,

A facut cineva revizie la http://www.auto-net.ro/?
Am intrebat pe email revizie de 15.000 km la GV si mi-a raspuns un domn, f. politicos, ca in strainatate. Daca si serviciile is la fel, e bine.

Buna ziua,
 
In primul rand trebuie sa va confirm ca suntem autorizati de catre Suzuki Romania incepand cu luna martie 2009 si tot din aceeasi luna suntem si importator.
Da, puteti veni cu ulei dumneavoastra sigilat. Pentru programare trebuie sunat cu aproximativ 3 zile inainte, spre exemplu, daca acum imi confirmati ca doriti sa efectuati revizia primul loc liber este luni 13.07 ora 13:00 sau incepand de marti ora 8:00 oricand. Programul de functionare al service-ului este 8-17 cu o ora pauza de masa intre orele 12-13
In cadrul reviziei se inlocuiesc toate filtrele si uleiul motor, uleiul diferential, se verifica uleiul la cutia de viteze, se verifica articulatiile, franele, partea electrica etc.
In ceea ce priveste costurile, piesele se ridica (in cazul in care veniti dvs cu uleiul de motor) la 75 E fara TVA iar manopera la 76 E fara TVA. Daca mai doriti si alte operatiuni suplimentare putem discuta cand veniti la revizie.
Astept confirmare dvs in legatura cu revizia.
 
O zi buna,
Borcan Daniel
0721.273.158

Offline Racky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 499
  • Gen: Bărbat
  • Romanian Road Runner - Membru "adoptat"
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #1 : 11.Iul.2009, 08:22:34 p.m. »
In primul rand, bine ai venit in comunitatea Suzuki .

Cat despre AutoNet Giulesti, poti sa-ti faci o parere citind aici.

P.S. Te rugam cand ai timp, sa-ti completezi semnatura si profilul cu locatia si masinuta pe care o conduci  :).
« Ultima Modificare: 11.Iul.2009, 08:24:13 p.m. de Racky »
 

 Meniu pescaresc : dimineata CRAP de foame, la amiaza STIU CA n-am ce manca, iar seara SOMN pe stomacul gol.
 

Offline miocrl

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #2 : 11.Iul.2009, 08:30:06 p.m. »
bine ai venit @woe,

super ca domnii de la autonet se poarta frumos si cu cei care nu sunt membrii forumului.

te rog frumos ca pe viitor sa dai un search si sa postezi in topicurile deja existente.
o sa rog un moderator sa multe postul acesta la locul lui.

Offline woe

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 219
  • Thanked: 6 times
  • Gen: Bărbat
  • Viata-i scurta si dup-aia mori..
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #3 : 11.Iul.2009, 11:25:54 p.m. »
Salut, mersi de incurajari, am scris cateva vorbe despre mine & utilaj in profil.

Am cautat date despre servicii Autonet inainte de a face topic, nu cu search, indeed, ci in sectiunea de service. Am cautat acum cu search si nu am gasit o discutie relevanta cu privire la competenta lucratorilor de la acel service (ceea ce eu am intrebat).

Si nici nu am gasit un topic cu acest service in subforumul dedicat service-urilor Suzuki; avand in vedere ca sunt numai 3 autorizate in Bucuresti, mi se pare mai mult decat fireasca deschiderea topicului si locul sau unde l-am pus, dar ma rog, poate stiu eu gresit la ce foloseste un forum. Si mi s-a parut de bun simt sa impartasesc informatii care pot interesa ceilalti utilizatzori.
« Ultima Modificare: 11.Iul.2009, 11:43:08 p.m. de woe »
 

Offline miocrl

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #4 : 12.Iul.2009, 11:46:53 a.m. »
ai dreptate in service nu era nici un topic pt ei. imi retrag plangerea :baston:

cum de ai aflat de forum? cumva de la autonet ?:P

Offline woe

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 219
  • Thanked: 6 times
  • Gen: Bărbat
  • Viata-i scurta si dup-aia mori..
    • Bucuresti
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #5 : 12.Iul.2009, 12:47:07 p.m. »
M-a invitat un moderator, cred, de pe un post pe forum la masini.ro

dar n-a facut atunci cont, ca nu prea aveam cu cine discuta sa aiba masina similara. Banuiesc ca sunt cam putine Grand Vitara in RO, mai ales noi (raportat la alte marci); sunt destul de scumpe si ar mai fi si alte motive. De asta si incerc sa gasesc un service cu oameni priceputi, ca daca n-au mai vazut ca a mea decat o data pe an, n-or sa stie la ce sa se uite.

Vanzatorul de la Radacini Militari nu stia nici ce producator furnizeaza dieselul de la GV, firesc ca ai temeri cand mergi in service.

Offline hugbear

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #6 : 12.Iul.2009, 02:33:04 p.m. »
Vanzatorul de la Radacini Militari nu stia nici ce producator furnizeaza dieselul de la GV, firesc ca ai temeri cand mergi in service.
Well, daca ai "emotii" sa mergi in service-ul unui dealer care n-are habar ce vinde, da un ochi si prin topicul asta. Asa, ca sa-ti faci o idee...
« Ultima Modificare: 12.Iul.2009, 02:37:55 p.m. de hugbear »
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

PTR

  • Vizitator
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #7 : 13.Iul.2009, 11:17:51 p.m. »
 Am fost la Autonet si am facut revizia. Au multe bile albe din partea mea si sunt 100% convins ca vor fi cei mai buni pe service Suzuki in Bucuresti daca continua in ritmul actual.
« Ultima Modificare: 13.Iul.2009, 11:21:19 p.m. de PTR »
 

Offline sanduraveica

Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #8 : 13.Iul.2009, 11:58:23 p.m. »
Buna seara.Daca doriti, cititi despre experienta mea la Auto Net la-revizii Ignis- si la oferte pentru membri.
  • Ignis
 

Offline mariusv_iser

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
  • Gen: Bărbat
Re: AutoNet service Bucuresti - Giulesti
« Răspuns #9 : 06.Aug.2009, 10:50:21 a.m. »
Salut
Dupa experientele anterioare cu B&S am incercat acum o saptamana service-ul de la Autonet. Nu pot spune decat ca sunt foarte multumit de de atitudinea celor de la service. Ii multumesc lui Mihai pentru suportul acordat.
Costurile reviziei de 30.000 km au fost cu mult sub concurenta din Bucuresti. Foarte curand am sa merg la ei pentru garantie (povestea cu caseta de directie) si sa-mi pun un scut la motor. Pretul oferit pentru scut, cu tot cu montaj, mi s-a parut acceptabil (cca 850 lei parca).
Numai bine!
Beyond the limits