Autor Subiect: Guide me home Lights?  (Citit de 5641 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dthem

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #30 : 07.Nov.2019, 04:24:59 p.m. »
Pentru ca denumirea coming home seamănă cu denumirea follow me home pe care o folosește Suzuki pentru acele leduri din portiera. Evident ca vorbim de lucruri diferite, era doar o paralela cu ce întreba inițial colegul.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline petrikz

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #31 : 08.Nov.2019, 12:35:42 p.m. »
@dthem functia de follow me home sau car coming home e aceeasi si anume are functionalitatea de a lasa luminile de zi aprinse un interval de timp dorit (se pare ca pe Vitara nu o vom gasi ca cica era un cost prea mare in fabrica si un modul de tip plug-in nu am gasit, dar la Ignis care e mai ieftin se regaseste). Dar daca tot ai adus vorba, despre care leduri din portiera vorbesti? Stiu ca se gasesc pe aliexpress niste module micute ce au holograme wireless si pot fi puse cu o banda dublu adeziva de partea inferioara a portierei  :-?
  • Suzuki Vitara Passion 1.4 2WD 2018, Renault Symbol 1.5dci 2007
Simplicity is the ultimate sophistication.
 

Offline dthem

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #32 : 08.Nov.2019, 02:11:06 p.m. »
Vezi că am dat codul în postarea anterioară, le găsești pe mysuzuki.
  • Vitara 1.4 BoosterJet AT Passion 2019
 

Offline adita80

Sx4 S-cross Luxus 2017
 

Offline adita80

Sx4 S-cross Luxus 2017
 

Offline nitescucip

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #35 : 06.Ian.2022, 12:30:18 a.m. »
Salutare si un an nou fericit!

Dau si eu cu apa vie pe topicul asta de 1 an juma' cu un link:


Mi se pare o varianta eleganta, insa video e de prin Brazilia, cred ... Le-am dat mail, insa nu au raspuns. La prietenii de pe aliexpress am cautat toate variantele posibile si nu am dat fix peste asa ceva (sunt variante de DRL, semnalizare etc., da' nu asta). Ati vazut careva asa ceva? Aveti vreun link?

Pana la urma se poate incropi dintr-un kit de side DRL + follow me home universal, da' daca exista deja, l-as prefera mai "plug'n'play" ca sa intervin cat mai putin pe instalatie.
  • Vitara Spirit Allgrip 1.6 benzina
Ciprian
 

Offline bisti

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #36 : 06.Ian.2022, 08:47:31 a.m. »
Ceva asemanator mi-am luat eu, insa pentru lumina in portbagaj.

https://www.aliexpress.com/item/32836841400.html
 

Offline dacbuc

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #37 : 06.Ian.2022, 01:56:26 p.m. »
Side LED lights pentru Vitara am luat eu de pe AliExpress acum vreo 2 ani, dar nu le-am montat intrucat nu mi-a placut finisajul si realizarea lor.
Le-am trecut pe "linie moarta" ca proiect pentru bricolat in timpul liber, dar nu am reusit sa ma apuc de ele de atunci...
  • Vitara 1.6 Passion 2WD
 

Offline Bugxyz

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #38 : 14.Ian.2022, 02:27:45 p.m. »
Salut,

Eu am cumparat direct de la Suzuki Sibiu (Huber) un kit dedicat pentru Vitara. Inca nu l-am montat, urmeaza sa fac o programare pentru asta.

Kitul este cel din filmuletul urmator



Nu e ieftin deloc, ma va duce intre 2000 si 3000 lei cu tot cu manopera. Nu mai stiu exact cat a fost kitul pentru ca am luat si kitul pentru senzor de ploaie (stergatoare automate).

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  • Suzuki Vitara
 

Offline enicky

Re: Guide me home Lights?
« Răspuns #39 : 17.Ian.2022, 01:20:00 p.m. »
« Ultima Modificare: 17.Ian.2022, 01:23:47 p.m. de gabineg »
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip