Autor Subiect: Apel pentru ajutor - operatie tumoare cerebrala  (Citit de 11027 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sfichiu

Re: Apel pentru ajutor - operatie tumoare cerebrala
« Răspuns #10 : 10.Iun.2018, 01:52:24 p.m. »
Bafta @yeti in greaua situatie prin care treci,am avut si eu ceva asemanator cu sotia,acu e bine.
Luni primul drum o sa fie spre BT .si...Doamne ajuta!
  • VITARA S ,Matiz

Offline yeti

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1488
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
« Răspuns #11 : 11.Iun.2018, 12:40:16 a.m. »
Dragi colegi,

Acestea sunt momente care arata adevarata valoare a unei comunitati. Asta ma face inca o data multumit ca nu m-am retras de pe acest forum atunci cand, printr-o alta intamplare nefericita, a trebuit sa renunt la masina Suzuki.
Multumesc tuturor pentru sprijin. Celor care au contribuit financiar sau cu doar o vorba de sustinere, ce uneori conteaza chiar mai mult decat banii. Multumesc si celorlati care dupa posibilitati si vointa nu s-au putut manifesta in vreun fel, dar sunt convins ca un gand bun tot au avut in minte.

Ca update. Am primit de la clinica oferta de programare pentru operatie peste doua saptamani. Am confirmat-o si urmeaza sa o re-confirme si ei. Acceptul final va fi dat dupa ce voi depune in avans un depozit in contul clinicii. Strangerea de fonduri continua, iar pentru asta v-as multumi daca cei cu conturi Facebook ati da share la postarea urmtoare: https://www.facebook.com/corina.i.negrescu/posts/2134807183203152
Ca indicatie tehnica, v-as ruga sa folositi optiunea Share cu "Include Original Post", doar astfel fiind preluat postul cu textul aditional si numerele de cont.

In afara de strangere de fonduri, ar mai fi o varianta cu care cineva ar putea fi de ajutor. Durata internarii va fi de 14 zile, timp in care eu v-a trebui sa locuiesc undeva. Hotelul este o optiune cam costisitoare si incomoda pentru lungimea sederii. As prefera o pensiune, sau mai bine spus daca m-ar putea gazdui cineva. Intrebarea este daca stiti pe cineva in Hanovra care ar putea face acest serviciu.

• Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka

Offline toma

« Răspuns #12 : 11.Iun.2018, 12:25:33 p.m. »
@yeti, ma bucur ca lucrurile merg inainte! Sa fie totul spre bine!

Stimati colegi, nu uitati ca orice ajutor, oricat de neinsemnat pare, este binevenit. Picatura cu picatura se aduna oceanul... Nu asteptati Craciunul pentru a face o fapta buna. Sa demonstram ca suntem mai mult decat un forum auto, suntem o comunitate care poate sari in ajutor in astfel de situatii delicate.

Celor care deja au contribuit le multumesc si eu, fiecaruia in mod direct si special!

@yeti, nu stiu pe nimeni in Hanovra, singurul lucru care imi vine in minte acum este ca o posibila solutie de cazare gratuita ar fi couchsurfing. Vezi daca e ceva ce iti poate folosi:
https://www.couchsurfing.com/places/europe/germany/hannover/accommodation

« Ultima Modificare: 11.Iun.2018, 01:25:30 p.m. de toma »
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel

The following users thanked this post: enicky

Offline JMu

« Răspuns #13 : 11.Iun.2018, 03:24:43 p.m. »
Sănătate multă și baftă în continuare.
Sper ca gândurile bune să vă fie chiar de mai mult ajutor decât micul sprijin material.
  • S-Cross 1.4 Boosterjet MT Allgrip 2017 / Clio 1.2 TCe MT 2017

Offline yeti

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Bucuresti, Sector 3
« Răspuns #14 : 12.Iun.2018, 12:53:03 a.m. »
@toma
La sugestia ta am explorat putin coachsurfing-ul. Desi ofertele sunt gratis, de fapt ofertantii cer "ceva". Respectivii cauta persoane cu care sa interactioneze, sa aiba preocupari comune, sa discute, sa iasa, etc. In situatia curenta nu cred ca sunt capabil sa le fiu de folos.
Intre timp am gasit pe cineva care posibil sa ma poata gazdui, N-am luat o decizie inca, poate mai apar si alte oportunitati.
  • Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka

Offline toma

« Răspuns #15 : 15.Iun.2018, 10:43:09 p.m. »
Stimati colegi, va reamintesc ca @yeti are nevoie de ajutorul nostru! Haideti!  >:D<
  • Suzuki Vitara 2015 Allgrip diesel

Offline jante.otel

« Răspuns #16 : 19.Iun.2018, 10:06:47 p.m. »
@yeti , pumnii stransi!
Multa sanatate sotiei, iar tie rabdare si putere.
  • S-Cross
jante.otel@yahoo.ro

Tel: 0799354972

Offline yeti

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Bucuresti, Sector 3
« Răspuns #17 : 20.Iun.2018, 12:02:39 a.m. »
Multumesc tuturor celor care s-au implicat, sub orice forma, in aceasta actiune.
Si cu ajutorul vostru am reusit sa completam suma necesara operatiei. Fara sa mai reprezinte o urgenta in acest moment, totusi continuam sa strangem fonduri pentru recuperarea si tratamentul postoperator.

Acum, ultima stire este ca Duminica decolam spre clinica din Hanovra (Germania). Plecam cu speranta ca in doua saptamani o sa ne intoarcem in cea mai buna forma posibila.
In tot acest context am ocazia de a oferi un serviciu cuiva interesat sa trimita un bagaj/colet in Hamburg sau Hanovra. La biletul de avion am inclus un bagaj de cala de 20kg pe care nu-l voi folosi. Daca cineva are de trimis ceva catre vreuna dintre locatiile mentionate, pot sa fac acest transport fara nici o obligatie. (Mi-ar parea rau sa mearga avionul cu portbagajul gol, daca tot am rezervat loc pentru un bagaj)
Vitara 
Mokka

The following users thanked this post: gabineg, shpeedy, toma

Offline boga81

« Răspuns #18 : 20.Iun.2018, 08:11:57 a.m. »
Va tinem pumnii yeti!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

• SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm

Offline cad

« Răspuns #19 : 20.Iun.2018, 08:44:50 a.m. »
@yeti, dacă ai nevoie de vreo traducere din germană în română după 15 iulie, când vin din concediu, te ajut cu plăcere, doar să ţină de domeniile mele de competenţă.
  • S-Cross Start 2016 CC, 1.6 benzină

The following users thanked this post: shpeedy