Autor Subiect: Apel pentru ajutor - operatie tumoare cerebrala  (Citit de 11030 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline yeti

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1488
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti, Sector 3
Apel pentru ajutor - operatie tumoare cerebrala
« : 08.Iun.2018, 06:52:58 a.m. »
Dragi colegi,

Soarta ma pune la incercare grea in aceste momente. De curand sotia mea a fost diagnosticata cu o problema grava de sanatate: tumoare cerebrala. Resursele financiare ale familiei sunt limitate si avem nevoie de mare ajutor pentru completarea lor.
Puteti citi mai multe accesand linkul: https://www.gofundme.com/aurora-brain-surgery
Orice donatie, cat de mica de la cat mai multe persoane, conteaza!

Currency: EUR
Account holder: EDUARD NEGRESCU
Bank name: Raiffeisen Bank
IBAN: RO09 RZBR 0000 0600 0776 7506
SWIFT: RZBRROBUXXX

Pentru donatii in RON:
Titular cont: AURORA NEGRESCU
Banca Transilvania
IBAN: RO66 BTRL RONC RT03 2028 8201

Multumesc!

• Opel Mokka Cosmo 1.4 benzina turbo 140CP 6MT 4x4 Red Velvet BFGoodrich G-grip allseason2 (fost Suzuki Vitara Cool 1.6 benzina 120CP 2WD 5MT Superior White Michelin CrossClimate)
Vitara 
Mokka

Offline shpeedy

Re: Apel pentru ajutor - operatie tumoare cerebrala
« Răspuns #1 : 08.Iun.2018, 09:22:09 a.m. »
Multa putere, @Yeti!

Mi-am permis sa share-uiesc campania si pe grupul SCR de pe FB...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• Red SX4 & Silver Swift

Offline fireburn

« Răspuns #2 : 08.Iun.2018, 10:40:02 a.m. »
Insanatosire grabnica ii doresc sotiei.

Suntem alaturi de voi!

Offline enicky

« Răspuns #3 : 08.Iun.2018, 10:46:45 a.m. »
@yeti imi pare foarte rau pentru situatie !

Ai incredere ca se va rezolva si veti trece cu bine peste acest "hop". Am  un prieten care a avut ceva similar si a trecut printr-o operatie(la Spitalul Militar) mai grea ce-i drept, cu recuperare dupa, a revenit in activitate si este ok.

Sper ca "ajutorul" depus de mine la Banca Transilvania sa-ti fie de folos. 
 Multa sanatate va doresc !!!

Pentru cine mai doreste sa depuna in contul in lei la BT, pot sa va informez ca banca nu mi-a luat comision la depunere in cont ptr. persoane fizice.

• Suzuki Vitara NewCool 4WD 1,6 benzina

Offline gabi males

« Răspuns #4 : 08.Iun.2018, 10:49:33 a.m. »
Offf...imi pare foarte rau! Imi permit o sugestie: nu vrei sa intrebi (pana sa ajungi cu sotia la operatie) si medicul care m-a recuperat pe mine (in conditiile in care eram la un pas de...dincolo)?
  • Suzuki Baleno 1,2 GLX

Offline hippo

« Răspuns #5 : 08.Iun.2018, 10:54:56 a.m. »
Sanatate multa!
  • Saab 900 coupe turbo stage 1 227 CP 346 NM si ocazional scross 1.4 turbo allgrip,
PUNK’s not dead

Offline boga81

« Răspuns #6 : 08.Iun.2018, 11:12:50 a.m. »
Salut @yeti ,
Imi pare foarte rau sa aud astfel de vesti. Imi inchipui cum te simti. Sper sa citesti acest mesaj si sa te ajute, inainte de a lua decizia de a merge in Germania.
Acum 3-4 ani matusa mea a fost diagnosticata cu multiple tumori cerebrale. Ceva groaznic. Mama, medic de familie, s-a interesat foarte mult de neurochirurgi de peste tot, din tara si afara. Asa am ajuns la Dr. Sergiu Stoica. Tipul este o un om incredibil. A operat prin Franta si Canada si s-a intors in Romania pentru a ajuta oameni. Nu glumesc. Este total dedicat meseriei. S-a intors pentru ca isi dorea sa infiinteze un institut al creierului in Romania, pentru romani. Noi l-am gasit la Regia Maria atunci. Acum este la Spitalul Monza, unde a si reusit sa infiinteze Brain Institute (https://www.spitalulmonza.ro/centre/brain-institute/).
Detalii despre el gasesti la https://www.spitalulmonza.ro/medic/dr-sergiu-stoica/
Matusa mea s-a operat la el. Lucreaza si cu casa de asigurari, asa ca o parte din operatie a fost suportata de stat. A reusit sa ii scoata 5-6 tumori mai mari si unele mai mici. Unele din ele ii apasau pe timpan. Nu poti sa iti inchipui cum s-a simtit mama dupa ce a vazut CT-ul cu cate tumori avea. A fost la cativa alti doctori si nimeni nu a zis nimic de operatie. Singurul a fost Sergiu Stoica si i-a garantat ca va fi ok. Omul are foarte mare incredere in ce poate face. Iti spun, un OM de nota 20.
Sper din tot sufletul sa te ajute aceasta informatie si sa ajungi cu sotia ta la el. Am mari sperante ca va poate ajuta.
Va tin pumnii,
boga81
  • SX4 1.6 4x4 Navi a.k.a. Suzuka - MAD Springs Lift-Kit, K&N Filter, powered by obdtunig: Life begins at 4.000 rpm

Offline gabi males

« Răspuns #7 : 08.Iun.2018, 11:15:47 a.m. »
Dragi colegi,

Soarta ma pune la incercare grea in aceste momente. De curand sotia mea a fost diagnosticata cu o problema grava de sanatate: tumoare cerebrala. Resursele financiare ale familiei sunt limitate si avem nevoie de mare ajutor pentru completarea lor.
Puteti citi mai multe accesand linkul: https://www.gofundme.com/aurora-brain-surgery
Orice donatie, cat de mica de la cat mai multe persoane, conteaza!

Currency: EUR
Account holder: EDUARD NEGRESCU
Bank name: Raiffeisen Bank
IBAN: RO09 RZBR 0000 0600 0776 7506
SWIFT: RZBRROBUXXX

Pentru donatii in RON:
Titular cont: AURORA NEGRESCU
Banca Transilvania
IBAN: RO66 BTRL RONC RT03 2028 8201

Multumesc!
Acum, dupa ce am citit pe pagina dedicata, chiar cred ca este posibil sa o tratezi fara operatie! 0735964318 este numarul meu. Suna-ma si, sper din tot sufletul, sa nu ma insel in ceea ce am spus!
  • Suzuki Baleno 1,2 GLX

Offline gabineg

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 10387
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
« Răspuns #8 : 08.Iun.2018, 11:43:26 a.m. »
Curaj, @yeti! Sunt alaturi de tine moral si material in greaua incercare prin care treci. Am trimis link-ul de donatie unor rude si colegi din strainatate, cu rugamintea de a-l face cunoscut apropiatilor.
  • SX4 by Giugiaro

Offline gabineg

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 10387
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
« Răspuns #9 : 10.Iun.2018, 12:57:50 p.m. »
Este cea mai sfasietoare postare pe care-am citit-o de cand sunt pe acest forum. Pe langa imensa incarcatura a situatiei care-a declansat-o, problemele forumului par floare la ureche.

Personal, si eu m-am gandit de multe ori ce-as face daca soarta m-ar pune intr-o situatie similara, in care eu sau cineva apropiat mie sa fie diagnosticat cu o afectiune care sa puna supravietuirea in pericol. Si nu am gasit raspuns. Logica de tipul "nu mi se poate intampla chiar mie" nu functioneaza aici.

Dragi colegi,

Readuc în atenția voastra solicitarea colegului @yeti.
De la multi cate putin si efectul poate fi benefic. Ganditi-va daca puteti renunta la o iesire in oras cu familia, la un gadget pentru masina de pe alliexpres sau la contravaloarea fumatului pe-o saptamana pentru a ajuta un coleg disperat in suferință. Va multumesc. :good:
  • SX4 by Giugiaro