Autor Subiect: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)  (Citit de 3518 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline centel

Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #20 : 22.Sep.2017, 10:51:30 p.m. »
Chiar azi am trecut pe langa masina ta parcata pe Cetatii. Se vede destul de urat :( Imi pare rau pentru tine. Daca nu ai luat-o asa ar trebui sa insisti cu casco. Nu ar trebui sa conteze pentru ei daca e defect sau nu de fabricatie.
  • Vitara 1.6 Passion 2WD AT - Galactic Grey
 

Offline dragan

Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #21 : 23.Sep.2017, 12:44:03 a.m. »
Mda. Arata cum nu as vrea sa arate
  • suzuki vitara 1.6 alltrack benzina 2017
 

Offline dragan

Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #22 : 23.Sep.2017, 12:44:23 a.m. »
Nu e franshiza
  • suzuki vitara 1.6 alltrack benzina 2017
 

Offline AfloareiB101

Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #23 : 23.Sep.2017, 01:45:49 a.m. »
iti sugerez sa urmezi sfatul lui Aleksanders:
"Cere deschidere de dosar pe casco si ei sunt obligati sa iti dea o explicatie pentru care vor respinge dosarul.... daca e chestie de garantie(defect de fabricatie) ... cu acea hartie mergi la dealer. Ideea este ca orice ai face trebuie sa ai niste raspunsuri oficiale care sa fie scrise. Eu mai inclin sa cred ca exista si varianta ca masina ta sa fi intrat in contact cu o substanta chimica ce a afectat doar plasticul;"
Pana la urma nu te intereseaza chiar cum sa intamplat....problema e dauna.
Deschide si plangere de distrugere la politie (dai o declaratie, se fac poze, daca vrei te constitui si parte civila), este posibil sa iti ceara cei de la casco pt dosar de dauna.

deci pe scurt 2 variante: 1-repari pe casco (caz vandalism si dei aici si plangerea la politie) ,2-repari pt neconformitate materiale la dealer.
Idea sa te misti rpd cu plangerea la politie pentru ca treb si ea depusa intr-un termen scurt de la descoperirea daunei.

Parerea mea este ca intra pe dauna casco. Nu se poate din zeci de mii de masini suzuki vitara sa fie piesele alea asa dubioase doar la una.
PM me daca te pot ajuta cu alt detaliu.
Mult success.
  • Vitara 1.6 2WD
 
The following users thanked this post: ambmihai

Offline cydul79

Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #24 : 20.Oct.2017, 05:43:50 p.m. »
Aviz colegilor. Sa nu ajungem sa prajim oua pe vitare... Bine ca nu erazgarie nor ca ramaneai fara masina cu totul.
  • Vitara S 4WD, MT- Cool White Pearl
 

Offline musicall

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 488
  • Thanked: 81 times
  • Gen: Bărbat
  • Dioxidul de carbon e principalul gaz cu efect high
Re: accesorii de plastic - deformate (garantie sau nu?)
« Răspuns #25 : 21.Oct.2017, 07:32:36 p.m. »
Clădirea de sticla tind sa cred că a fost de vina pe lângă plasticul ieftin folosit pe mașină...


http://edition.cnn.com/2013/09/03/world/europe/uk-london-building-melts-car/index.html
  • SX4 S-CROSS 1.4Boosterjet AllGrip
1. Ma uit dupa Suzuki... 2. Astept un Suzuki... 3. Conduc (si) un Suzuki.