Autor Subiect: Android Auto  (Citit de 174727 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline maxwell

Re: Android Auto
« Răspuns #70 : 17.Nov.2017, 06:04:36 a.m. »
Încearcă să identifici pronunția numelor din agendă cu Google Translate.
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 

Offline f.cristi

Re: Android Auto
« Răspuns #71 : 17.Nov.2017, 06:08:09 a.m. »
Ms; o sa incerc.
Am văzut că atunci când pun o informație pe Waze o tipă imi mulțumește intr-o chinezo-englezo-română 😀

Offline duculetu

Re: Android Auto
« Răspuns #72 : 17.Nov.2017, 08:14:48 a.m. »
Foloseste Natalie (UK). Accentul ala britanic face toti banii :)
 

Offline Seba Olah

Re: Android Auto
« Răspuns #73 : 20.Nov.2017, 07:37:03 p.m. »
Voi ce aplicatii mai folositi in afara de waze, maps si eventual google play music?
Eu mai folosesc myTuner pro pt a asculta magic fm si podcasturi dar se opreste din cand in cand si podcasturile incep de la 0 fara posibilitatea de a da inainte. Foarte frustrant.
  • Suzuki SX4 2017
 

Offline musicall

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 488
  • Thanked: 81 times
  • Gen: Bărbat
  • Dioxidul de carbon e principalul gaz cu efect high
Re: Android Auto
« Răspuns #74 : 21.Nov.2017, 12:17:47 a.m. »
Simple Radio
  • SX4 S-CROSS 1.4Boosterjet AllGrip
1. Ma uit dupa Suzuki... 2. Astept un Suzuki... 3. Conduc (si) un Suzuki.
 

Offline AlexB

Re: Android Auto
« Răspuns #75 : 21.Nov.2017, 10:07:47 a.m. »
La mine nu mai vrea sa functioneze de nici o culoare Android Auto.
Cand a aparut update-ul 1850 pentru HU am facut instalarea si android auto a functionat fara probleme atat cu cablul telefonului cat si cu un cablu after market. Mentionez ca telefonul este un Xiaomi Mi4c.
De vreo doua saptamani atunci cand conectez telefonul la masina apare pe ecranul masinii in patratelul din dreapta jos Android Auto si de geaba apas pe touch, nu se intampla nimic, adica nu se lanseaza programul. De asemenea am observat ca atunci cand telefonul este conectat prin cablu, nu mai pot deschide nici partea de agenda telefon, parca se blocheaza sistemul.
Am incercat mai multe cabluri si tot la fel face. Am incercat cu un Samsung S8 al unui prieten si a mers din prima(deci nu e de la masina sau cablu). Am reinstalat Android Auto pe telefon, am verificat permisiunilu la program, am reinstalat google play services, am sters cache de n ori, am verificat si e dezactivat battery saver.
Sincer nu mai stiu ce sa ii fac si ma scoate din minti ca nu vrea sa functioneze, mai ales ca mergea fara probleme inainte.
Daca aveti vreo idee ce as mai putea incerca as fi recunoscator. Orice idee e bine venita. Multumesc.
  • Suzuki SX4 S-Cross Passion 1.4 BoosterJet AllGrip 6MT Galactic Gray 2017
 

Offline duculetu

Re: Android Auto
« Răspuns #76 : 21.Nov.2017, 10:12:17 a.m. »
Recomand sa incerci cu un alt telefon, fie iOS fie Android, doar sa identifici daca problema este la telefon sau la SLDA (am exclus conexiunea pentru ca ai incercat mai multe).
Ai putea incerca pana atunci sa stergi si conexiunea din android auto-> settings.
Inca o varianta este sa faci update la 1850.2 SLDA.
 

Offline AlexB

Re: Android Auto
« Răspuns #77 : 21.Nov.2017, 10:26:28 a.m. »
Asa cum am scris si mai sus am incercat cu un Samsung S8 si a functionat fara probleme. Am incercat si cu stergerea conexiunii din Android Auto.
Update la 1850.2 as putea incerca,dar atata timp cat functioneaza cu alt telefon si a functionat si cu al meu o perioada, nu cred ca e de la SLDA problema.
  • Suzuki SX4 S-Cross Passion 1.4 BoosterJet AllGrip 6MT Galactic Gray 2017
 

Offline ariciul

Re: Android Auto
« Răspuns #78 : 21.Nov.2017, 10:33:55 a.m. »
Ups! 1850.2 ?  sunt deja 2 versiuni la 1850?  Mi-a scapat asta, poate cineva sa-mi puna continutul fisierului version.info din kit aici?
Inca n-am facut 1850 si daca-l pun, macar sa fie ultima versiune!
  • Suzuki Vitara 1.6 Passion allgrip
 

Offline f.cristi

Re: Android Auto
« Răspuns #79 : 21.Nov.2017, 10:37:00 a.m. »
Dar noi discutam aici de 1850.2 cam de multicel.