Autor Subiect: Accesorii NEW IGNIS  (Citit de 28173 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline gheata74

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #120 : 18.Feb.2018, 08:09:27 a.m. »
Vreau si eu bandouri

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

 

Offline maxwell

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #121 : 18.Feb.2018, 08:58:46 a.m. »
@gheata74, nu am cumpărat. E mult mai ieftin decât oferta din accesorii pentru Ignis.
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 

Offline gheata74

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #122 : 18.Feb.2018, 09:10:09 a.m. »
@gheata74, nu am cumpărat. E mult mai ieftin decât oferta din accesorii pentru Ignis.
Daca vreti sa cumpărați ma bag si eu la un set si poate mai dorește cineva

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

 
The following users thanked this post: duculetu

Offline maxwell

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #123 : 18.Feb.2018, 10:06:34 a.m. »
Din păcate, livrarea se face numai în Polonia...

 http://www.listwyboczne.pl/regulamin,2.html

Regulamentele magazinului online

§ 1 DISPOZIȚII INIȚIALE

1. Magazinul online este condus de ZPHU "RIDER" Tomasz Fontański a intrat / a intrat

la Registrul Central și la informațiile despre activitatea economică desfășurate de ministru

Gospodarki, REGON nr. 151989672, NIP 577-176-20-41

2. Aceste reglementări constituie regulile de încheiere a contractelor de vânzare încheiate la distanță

prin Magazin.

§2 DEFINIȚII

1. Consumator - un Utilizator care este o persoană fizică care efectuează cu Antreprenorul în magazin

o acțiune în justiție care nu este direct legată de activitatea sa comercială sau profesională

2. Antreprenor - ZPHU "RIDER" Tomasz Fontański, cu sediul social: Kucelińska 28, 42-200

Częstochowa a intrat / a intrat în registrul central și informații privind activitățile

Gospodarczy susținută de ministrul economiei, REGON nr. 151989672, NIP

577-176-20-41

3. Utilizator - orice entitate care face cumpărături prin intermediul Magazinului.

4. Magazin - un magazin online condus de Antreprenor la www.listwyboczny.pl

§ 3 CONTACT

1. Adresa companiei: Kucelińska 28, 42-200 Częstochowa

2. Adresa de e-mail: sklep@listwyboczny.pl

3. Număr de telefon: 34 371 25 05

4. Consumatorul poate comunica cu Antreprenorul prin adrese și date

menționate în acest alineat.

§ 4 INFORMAȚII PRELIMINARE

1. Prețurile oferite în magazin sunt date în zloane poloneze și sunt prețuri brute (include taxa

TVA).

2. Prețul final al ordinului constă în prețul mărfii și costul de livrare indicat la

Stocați site-uri web.

§ 5 EXECUTAREA ACORDULUI DE VÂNZARE

1. Utilizatorul ar trebui să plătească Antreprenorului pentru bunurile achiziționate în termen de 5 zile sau în

când mărfurile sunt livrate - în funcție de metoda de plată aleasă în timpul

plasarea unei comenzi.

2. Utilizatorul poate folosi, printre altele din următoarele metode de plată:

a. transferul

b. card de plată / credit

c. la livrare (în numerar la livrare)

3. Informații detaliate privind metodele de plată acceptate pot fi găsite pe site-urile web

Magazin.

4. Bunurile vor fi trimise de către Antreprenor la data specificată în descrierea mărfurilor, într-o manieră

ales de către consumator la plasarea comenzii.

5. Livrarea mărfurilor are loc numai în Polonia.
  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 

Offline armand

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #124 : 04.Apr.2018, 10:12:00 a.m. »
salut!

salut, imi poate recomanda careva online un set de huse pentru ignis in patru locuri negru si simplu (sau patru individuale daca se potrivesc si fata si spate). ceva ieftin nu dedicat pentru ca nu le vad rostul dar sa acopere si aripioarele scaunelor, nu cum sunt cele tip maieu, si o husa pentru volan din material textil simplu. pe langa scaune si volan as vrea sa imi mai recomandati si o cotiera va rog frumos.
  • ..
 

Offline Rian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Gen: Bărbat
    • Bucuresti
Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #125 : 11.Iul.2018, 11:28:13 p.m. »
Salut. Am montat scutul inainte de livrare. Metalic, facut in Covasna. Util. Am montat si roata de rezerva care, culmea, fixata nu mai permite asezarea vechiului "fund" donat la Autonet. Ciudat ca japonezul nu a prevazut situatia rotii de rezerva, caci are lacasul ei. Cricul a facut parte si el din sccesoriul rotii. Scumpe rau. Dar ce nu face omul la bucuria dintai. Voi cauta la vreo tapiterie de masini pentru o solutie ad-hoc ("doar traim in Romania").
  • Suzuki Ignis 2017
 

Offline Diabolik

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #126 : 29.Aug.2018, 06:42:52 a.m. »
Buna ziua si bine v-am gasit.  E primul meu post fiind un viitor posesor de Ignis GLX 2wd.
Am citit forumul dedicat iar unele din subiecte chiar recitit.
Dupa cateva peripetii cu alegerea masinii  m-am oprit la noul Ignis. Pentru ca eram nerabdator am vrut sa achizitionez o masina de test drive dar varianta gl+  dar pana la urma m-am hotarat la un glx 2wd. O astept si m-am hotarat sa  mai "sap"  dupa ceva accesorii. La delaer cauciucurile de iarna pe 15" cu jante de otel si  senzorii de presiune sunt 3000 setul. Deci am punctat acest aspect.
Acum tot cautand huse  cat de cat dedicate nu am gasit  o informatie satisfacatoare. De ce huse? Cauze copii, caine si lichide varsate. Singura varianta si oferta gasita sunt huse la comanda. Din stofa, cu pretul incepand de la 250 euro. Evident ca pretul mi se pare exagerat...
Exista totusi vreun coleg ce are mai multe informatii despre un set compatibil sau chiar si comanda dar la un pret mai acceptabil? Multumesc
  • Suzuki Ignis GLX 2WD 2018, Neon Blue Metallic
 

Offline duculetu

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #127 : 29.Aug.2018, 12:29:21 p.m. »
Eu am luat din Carrefour, la indraumarea lui @Cristi R
Pretul a fost undeva ~170lei si sunt ok. Daca ai buzunar in spatele scaunului pasagerului o sa pierzi functionalitatea si totodata o sa pierzi functionalitatea banchetei din spate, plus ca husa nu este facuta pentru Ignis si necesita dat gauri pentru tetiera (nu avea gauri date inainte deci cred ca se aplica pentru toate modelele).

Iti recomand sa cauti ceva fix pentru Ignis si sa nu iti iei universale.
 
The following users thanked this post: Diabolik

Offline maxwell

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #128 : 01.Sep.2018, 06:23:56 a.m. »
Un tutorial excelent, în trei episoade, având ca subiect montajul diverselor accesorii pentru New Ignis (cotiera, bandouri laterale, deflectoare de vant, grile de ventilare, spoiler, ...).


  • Zusammen mit dem Zusuki New Ignis GL+ 2WD
 
The following users thanked this post: duculetu, Diabolik

Offline Diabolik

Re: Accesorii NEW IGNIS
« Răspuns #129 : 01.Sep.2018, 08:00:38 a.m. »
Dupa sapaturi am gasit aceste huse walser si la un pret acceptabil. Mai exista varianta  imitatie de piele, evident mai scumpe. Interesant ca au fermoare si se instaleaza usor. Functionalitatea banchetei  fractionate nu este afectata doar buzunarul din spatele scaunului  de la pasager.Astept sa intru in posesia masinii (e pe drum) si apoi sa  fac comanda la huse.

P.s. Nu stiu daca e voie la publicarea linkului siteului pentru cei interesati si de alte  culori/modele. Este oricum din austria.
  • Suzuki Ignis GLX 2WD 2018, Neon Blue Metallic