Autor Subiect: Tunning New Vitara  (Citit de 79571 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline smadalin

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
  • Thanked: 49 times
  • http://www.suzuki-club.ro/forum/jurnal-de-bord/jur
Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #30 : 24.Ian.2016, 09:06:12 p.m. »
Eu mi-am tunat masina cu niste covorase, nu a venit din fabrica cu ele, le-am pus dupa.
So..sa modific semnatura si sa trec Vitara 1.6 Luxus, benzina, manuala, tunata?
  • Suzuki Vitara Luxus 1.6 benzina
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu

Offline shpeedy

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #31 : 24.Ian.2016, 09:09:58 p.m. »
Tuning-ul acopera tot ceea ce tine de imbunatatirea si/sau personalizare masinii, mergand de la modificari interioare/exterioare trecand pe la motor si culminand cu schimbarea destinatiei masinii, daca se doreste....

Intr-adevar, la cum a fost initiat acest topic - ca multe altele initiate de noii colegi in ultimele luni, care nu se mai obosesc sa vada daca informatia nu exista deja pe forum  - se potrivea foarte bine ca o continuarea a celui de Accesorii New Vitara.

Dar daca s-a dorit deschiderea acestui topic de tuning, aici pot intra foarte bine si modificarile la motor. Oricum nu e ca si cum posesorii de Suzuki sa fie atat de inclinati inspre modificarile la motor - precum cei de Subaru sau BMW - a.i. sa se scrie pagini intregi despre acest tip de tuning, sa se faca schimb de harti samd.
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu

Offline enicky

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #32 : 24.Ian.2016, 10:17:49 p.m. »
     Adevarul este ca din informatiile ce se vor acumula, poate peste o luna sau un an vrei sa cauti un link cu piese si in loc sa umbli pe un singur topic, umbli besmetic si tot nu gasesti ce-ti trebuie ! Initiativele celor doi colegi sunt salutare( :clap:), sunt perfecte, si le apreciez ca atare dar cu intelegerea lor, as face un singur topic, de genul : Tuning si accesorii new Vitara, unde am gasi f. usor si presuri, si steak-uri, si chip-uri de motor si alte gadget-uri care ne trec prin cap :). Unirea lor ar fii ideal ! P.S. propunere pt.moderator si admin.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 

Offline Augustin Beldeanu

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #33 : 25.Ian.2016, 09:47:07 a.m. »
Sunt de acord. Acuma, daca se doreste reorganizarea forumului.....asta este. Decizia este  administratorilor. Nu am nici o problema
  • Suzuki Vitara Spirit Allgrip MT; Logan mcv 1.5Dci 2007 si Symbol 1.4 16v Fidji Automat
 

Offline Leutz

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #34 : 25.Ian.2016, 12:10:16 p.m. »
Unirea topicurilor are efecte secundare, deci nu e indicata in situatia de fata. As propune niste variante mai bune.
1) Ramane topicul asa cum e, dar nu se mai posteaza in continuare despre lucruri care intra mai degraba in categoria accesoriilor.
2) Ramane topicul, ca sa nu dispara numele din "portofoliul" discutiilor, dar stergem aproape tot din el.
3) Stergem topicul si initiatorul lui il mai deschide o data.

Alegerea este asadar a initiatorului topicului, care conform traditiei forumului are ... "drept de preemptiune"  :D. Asteptam propunerea.

  • SX4 AWD MT 2.0 - 2007 / Outlander AWD CVT 2.4 - 2019
 

Offline Augustin Beldeanu

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #35 : 25.Ian.2016, 01:39:34 p.m. »
In definitiv nu stiu in ce sectiune sa postez aceste poze pentru ceilalti posesori de vitara..in sectiunea bare transversale? in sectiunea accesorii? sau in sectiunea probleme portbagaj.....
Parerea mea este ca orice sectiune in care se posteaza la obiect si nu pe langa subiect este binevenit. Cat despre stergerea postului....administratorii forumului au dreptul sa faca ce vrea.

Cu stima, ma inclin.....
  • Suzuki Vitara Spirit Allgrip MT; Logan mcv 1.5Dci 2007 si Symbol 1.4 16v Fidji Automat
 

Offline Cosmin09

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #36 : 25.Ian.2016, 01:52:01 p.m. »
Uau...ce bine arata cu portbagajul pe plafon :)

Ce lungime ai ales? Intreb pt ca si eu ma uitam dupa asa ceva si nu stiu ce lungime sa aleg ca sa nu para disproportionat cu dimensiunile masinii. Iar la tine chiar arata bine.
  • Vitara S 1.4 turbo 4x4 6AT Galactic Grey din 18.11.2015 pana in 07.02.2022
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu

Offline Augustin Beldeanu

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #37 : 25.Ian.2016, 01:55:32 p.m. »
Modula Ciao de 430 de litri. A fost in promotie la Evomag. Are 178 lungime. pretul a fost de 700 de lei....
« Ultima Modificare: 25.Ian.2016, 01:57:03 p.m. de Augustin Beldeanu »
  • Suzuki Vitara Spirit Allgrip MT; Logan mcv 1.5Dci 2007 si Symbol 1.4 16v Fidji Automat
 
The following users thanked this post: Cosmin09

Offline enicky

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #38 : 25.Ian.2016, 02:00:28 p.m. »
     Foarte misto, ii sta bine negru cu touqoise ! :good: sa le stapanesti sanatos !
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu

Offline enicky

Re: Tunning New Vitara
« Răspuns #39 : 25.Ian.2016, 02:04:14 p.m. »
Unirea topicurilor are efecte secundare,
                Mai asteptam si alte propuneri si dela alti moderatori.
  • Suzuki VITARA NewCool 4WD 1,6 benzina/Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID SPIRIT, 1.4 AllGrip
 
The following users thanked this post: Augustin Beldeanu