Autor Subiect: senzor temperatura exterioara  (Citit de 20380 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cobra20

Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #10 : 05.Mai.2009, 08:59:46 a.m. »
se pare ca nu m-am inselat  :D
Something, somewhere went terribly wrong.

R.I.P. SJ 88 TAS Suzuki Ignis Daily driver: SJ 88 TSA Ford Focus mkII       Tel.:0749.405.130
 

Offline LeonardSZK

Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #11 : 05.Mai.2009, 09:56:22 a.m. »
Inca o confirmare:
Suzuki SX4 1.6 GS 4x4, Lagoon Turqoise
 

Offline aleeq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #12 : 27.Sep.2010, 01:39:33 p.m. »
salutari...

Stie cineva unde este localizat exact senzorul de temperatura ?Cum pot ajunge la el, cum arata, ca sa stiu exact dupa ce sa ma uit ?
In acest moment el imi indica --,-C (adica nimic  ) 
Si ma intereseaza sa  stiu daca se potriveste cel de pe opel agila. Daca cineva are si o poza cu senzorul dau  o bere ;) .


buna, am si eu aceasi buba/lipsa ... practic NU am senzorul in bara acolo ... e doar mufa pt. el - si la mine arata la fel " --,-C" ... ce ai rezolvat dupa ce ai aflat unde e el ... ai luat de Agila sau original ? cum ai rezolvat-o?

 

Offline aleeq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #13 : 11.Oct.2010, 02:35:08 p.m. »
cine ma ajuta si pe mine ??


am repostat ca vad ca topicul asta e "mai" activ ...

deci

... avem una bucata Ignis cu display ok - ceas, RDS siii problema -> "- - *C" - la o verificare la Autonet baietii mi-au spus ca mufa e acolo si ca senzorul din bara lipseste cu desavarsire - am facut comanda la senzor - a venit - l-au pus baietii si ... nimic - la fel "- - *C" ... mi-au spus ca nu stiu de ce nu afiseaza si ca nu stiu ce sa-i faca ... uimit si eu nu am reactionat ... mi-am luat senzoru si am plecat acasa  ...


are cineva vreo idee ceva ? cum s-o abordez ?

nu am apucat inca sa masor senzorul  - presupun ca e un termistor (rezistenta "senzor" de temperatura) si ar trebui sa mearga masurat cu ohm-metru

pls help  :inteligent:
 

Offline miocrl

Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #14 : 11.Oct.2010, 02:41:22 p.m. »
vezi in comparatie pas cu pas cu alt ignis care are si ii merge.. daca nu e greu de desfacut si comparat display-ul cu al altcuiva cui ii merge. daca totul e identic, inseamna ca e o diferenta de software :(

Offline Batranul

Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #15 : 11.Oct.2010, 11:20:00 p.m. »
off topic - cat ai dat pe senzor?
fost posesor de Ignis 1.5 4wd
www.scoaladepaine.ro
 

Offline aleeq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #16 : 12.Oct.2010, 12:24:00 a.m. »
vezi in comparatie pas cu pas cu alt ignis care are si ii merge.. daca nu e greu de desfacut si comparat display-ul cu al altcuiva cui ii merge. daca totul e identic, inseamna ca e o diferenta de software :(

da, multumesc asa voi incerca - cine stie cand gasesc eu un proprietar de Ignis care vrea sa stea cu mine sa-i scot si sa-i bag eu senzorul si etc. - adik never

de o chestie sunt sigur insa - senzorul merge - l-am masurat cu un ohm-metru si merge perfect - 5Kohmi si scade rezistenta cand il incalzesc putin - deci senzorul merge sigur

 

Offline aleeq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #17 : 12.Oct.2010, 12:25:39 a.m. »
off topic - cat ai dat pe senzor?

exact 32 de ron era pe comanda + discount de client fidea (nush de unde apare discountu asta) - rezulta 30 RON.

pret bun nu pot zice ... dar degeaba daca nu merge :(  :inteligent:
 

Offline sanduraveica

Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #18 : 12.Oct.2010, 08:49:29 a.m. »
     Buna dimineata aleeq, daca nu ai pe cineva de pe forum aproape de tine, incearca miine la intilnirea saptaminala da' vezi unde se tine. Daca nici asa nu rezolvi spune-mi si ne intilnim. Nr. tel. 0743074656
  • Ignis
 

Offline aleeq

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 168
  • Gen: Bărbat
Re: senzor temperatura exterioara
« Răspuns #19 : 12.Oct.2010, 03:45:14 p.m. »
     Buna dimineata aleeq, daca nu ai pe cineva de pe forum aproape de tine, incearca miine la intilnirea saptaminala da' vezi unde se tine. Daca nici asa nu rezolvi spune-mi si ne intilnim. Nr. tel. 0743074656

buna, stiu ca se tine in parcul tineretului - stau f aproape de parc eu si as putea merge - e o idee. ms. ... tre sa caut topicu ala si poate merg maine (ca parca miercurea era)

ms. inca odata