Autor Subiect: Becuri far  (Citit de 4525 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline DarkDac

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
  • Gen: Bărbat
Becuri far
« : 10.Dec.2014, 08:12:54 p.m. »
Salut. Am schimbat becurile clasice cu unele Osram H4 Nightabreaker. Am facut doar un drum de 100 km prin ceva ploaie noaptea dar ca idee diferenta se simte mai ales la faza scurta. Trotuarul, ca sa zic asa este mult mai bine luminat si sa fiu sincer nu prea mai este nevoie de faza lunga. Faza lunga se simte nu la fel ca si diferenta cum se simte faza scurta dar clar, bate mai departe. 80 lei cele doua becuri, nu regret. Mi se mai intampla sa am masina in spate cu becuri moderne si in fata mea sa se vada umbra de la masina mea, chiar cu farurile aprinse....acum lucrul asta nu se mai intampla. Becurile sunt de 55W, omologate dar isi merita banii
 

Offline rexkrokiDAU

Re: Becuri far
« Răspuns #1 : 10.Dec.2014, 08:27:31 p.m. »
Sa le porți sănătos cât mai multe luni. :)

Offline DarkDac

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
  • Gen: Bărbat
Re: Becuri far
« Răspuns #2 : 10.Dec.2014, 10:45:21 p.m. »
:)
multumesc!
 

Offline vladut.b

Re: Becuri far
« Răspuns #3 : 27.Dec.2015, 12:52:21 a.m. »
Eu le-am schimbat cu niste Philips White Vision care sunt foarte aproape de lumina xenoanelor din fabrica, super multumit mai ales ca am dat numai 15 euro si cadou am primit si 2 becuri de pozitie tot albe in ton cu becurile H4!
  • Suzuki Swift 1.2 B-Color
Consum mediu: 
 

Offline BXXENL

Re: Becuri far
« Răspuns #4 : 04.Ian.2016, 09:41:17 a.m. »
Am folosit si eu nightbreaker plus dar am observat ca se ard programat, dupa max 6-8 luni la interval de scurt foarte timp unul dupa celalalt, iar randamentul luminos scade foarte repede, dupa 2-3 luni nu mai lumineaza mai puternic decat un bec normal.

Sa ai la tine becuri de rezerva mereu, si cand ti se arde un nightbreaker sa le schimbi pe amandoua :)
  • SX4 1.5
Alex
 

Offline vladut.b

Re: Becuri far
« Răspuns #5 : 04.Ian.2016, 03:31:20 p.m. »
Eu am renuntat de ani buni la Osram tocmai din cauza ca se ardeau repede!
  • Suzuki Swift 1.2 B-Color
Consum mediu: