Autor Subiect: Pe ce ai schimba Ignisul?  (Citit de 8276 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14326
  • Thanked: 3355 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Pe ce ai schimba Ignisul?
« Răspuns #50 : 20.Dec.2013, 10:36:25 a.m. »
Urmarind cu interes topicul si intrigandu-ma mai ales titlul, am dat de o gluma care facea furori in urma cu ceva vreme. Sper sa fiu iertat pentru off-topic, am vrut doar sa descretesc putin fruntile in prag de Sarbatori.
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline mxxa

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1459
  • Gen: Bărbat
Re: Pe ce ai schimba Ignisul?
« Răspuns #51 : 20.Dec.2013, 07:13:56 p.m. »
Gluma respectiva are radacini adanci in realitate, pe mine m-a abordat un tip de 3 ori ca-mi da o sticla de sampanie nu stiu de care pe masina...

referitor la Terios, mi se pare nitel gurmand facand un raport motor si greutate
 

Offline cristidav

Re: Pe ce ai schimba Ignisul?
« Răspuns #52 : 20.Dec.2013, 08:12:11 p.m. »
Ce-aveti mai cu automatele ? :)) Nu va place sa munciti ?  :baston:
  • S-Cross 1.4T AllGrip Hybrid Passion 2021 ( inainte - SX4 2WD 1.6 VVT 2012 )
 

Offline raresi

Re: Pe ce ai schimba Ignisul?
« Răspuns #53 : 20.Dec.2013, 11:26:26 p.m. »
Da, bună gluma. s-au mai schimbat opțiuni pe aici, datorită schimbului de idei...DAR,
preferințele mele, rămân în continuare sus...Subaru Forester, chiar azi am văzut unul în trafic ...cool
Grand Vitara, am inclus aici și modelul vechi în preferințe....dar versiunea benzină, alea pe motorină sunt motoare cu probleme, din câte am îneles (Peugeot HDI..MAzda de 86 CP ar fi oki), și CR-V..de CR-V nu mai sunt așa de convins că ar fi oki pe listă...am văzut vreo 2 în trafic...par mașini pt americani...sigur, nu degeaba au fost desemnate acum nu știu câți ani SUV-ul anului acolo

Pe lângă aceasta, nu exlcud idei...topicul era Pe ce ai schimba Ignisul, adică și tu, tu sau oricare dintre voi. DEci, sfaturile să fie bine primite :)

PS: SX4 diesel ar fi singurul diesel, mă cam tem de el, pt care aș risca. Modelul Fiat e fiabil, am citit.
 

Offline hugbear

Re: Pe ce ai schimba Ignisul?
« Răspuns #54 : 21.Dec.2013, 02:45:02 p.m. »
Pentru ca ai pomenit de masini cu tractiune integrala si ai prins si CR-V-ul acolo: opinia generala e ca sistemul 4x4 al CR-V-ului este mult sub cel al lui RAV4. Nici nu e de mirare, Toyota avand ceva traditie in domeniu in timp ce Hondele sunt preponderent "de sosea".
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon