Autor Subiect: Kit inaltare  (Citit de 21815 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline unde

Re: Kit inaltare
« Răspuns #10 : 12.Nov.2013, 10:42:11 a.m. »
 Nu trebuie omologat.
Suzuki Jimny 1.3i 2004
 

Offline Dan Suciu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Kit inaltare
« Răspuns #11 : 02.Dec.2014, 01:19:16 p.m. »
Buna ziua tuturor, am vazut ca subiectul e...nediscutat de 120 de zile insa indraznesc sa il redeschid pentru ca am nvoie de informatii. In urma cu cateva zile am cumparat si eu pt familion un Jimny din 99/1,3 benzina. Dupa ce am vazut vreo 10(puscate si ruginite maxim), am gasit unul care arata destul de bine pt varsta lui.
Acum incepe discutie, tocmai am achizitionat un rand de jante de Jimny cu et de 25. Frumoase jantele, nevoie mare insa inainte sa o incalt cu BF-uri MT, as vrea sa imi dati cateva sfaturi referitoare la inaltare. Ce marca de kit imi recomandati si unde as gasi la preturi accesibile. Recunosc, nu imi permit sa dau 1.000€ pe un kit de inaltare, asa ca va cer sfatul in speranta ca voi face o alegere buna, raportat la pret/calitate. Am avut de toate, Mercedes G, Toyota LJ 70, Mitshubisi Pajero, Nissan Patrol, toate cu motoare mari insa constructia casei, m-a cam limitat la cheltuieli cu pasiunea asa ca sper sa ma obisnuiesc cu Jimilika. Asa ca incepator in Jimni, daca aveti si alte sfaturi pe care ar trebui sa le stiu la inceputul acestei aventuri, le astept cu mare placere.
Va multumesc anticipat si astwpt cu nerabdare orice sfat , parere sau recomandare.
 

Offline georgei23

Re: Kit inaltare
« Răspuns #12 : 02.Dec.2014, 01:25:30 p.m. »
Incearca pe situl jimnybits ca au o oferta mai diversificata...in Ro variantele sunt cam Ironman si OME...Pe forumul lui Max mai era un user Roly parca care vindea niste inaltatoare de arcuri...kitul budget...Bafta! Eu te as sfatui sa ii pui insa turbo special track, adica simex, 205/70/15, care cred ca merg fara kit de inaltare...si esti gata de aventura. Daca vrei sa bagi bani in ceva uita-te de un auto/blocant sau un troliu.