Autor Subiect: Masina zgariata cu cheia  (Citit de 36482 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sony

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #50 : 10.Apr.2009, 03:02:48 p.m. »
De multe ori am fost tentat sa zgarii cate o masina parcata la misto, da' de fiecare data nu m-a lasat inima. Pacat de ceea ce a patit Yoshi! :( Io sper sa i se usuce si sa-i cada mana aluia impreuna cu virgulita din pantaloni!
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #51 : 10.Apr.2009, 03:08:35 p.m. »
impreuna cu virgulita din pantaloni!

Buna asta :P Merci Sony :)

Am dat astazi un telefon la B&S si saptamana viitoare (probabil luni dimineata) ma infiintez la ei sa faca o constatare si sa facem programarea pentru vopsire :good: Am intrebat de deviz, si m-au asigurat ca nu ar fi nevoie, ca ei sunt autorizati de Allianz si ca pot lua masina fara nici o problema imediat ce e gata :dknw: Om vedea.
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline Sony

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #52 : 10.Apr.2009, 03:18:02 p.m. »
Cand ridici masina sa verifici cu foarte mare atentie nuanta si eventuale firisoare de praf sub vopsea! Sa nu semnezi nici-o hartie pana nu ai verificat masina! E posibil ca ei sa te paseze si sa vezi masina dupa ce vei semna actele de luare in primire, dar ar fi o mare greseala. Nu ezita sa le-o dai la revopsit daca gasesti fie si un singur firisor de praf in vopsea! Freaca-i pana iese perfect! Eu am revopsit o capota de 3 ori.
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #53 : 10.Apr.2009, 03:33:37 p.m. »
Asa o sa fac, multumesc de sfaturi. Oricum nu o sa merg singura, probabil o sa vina tata cu mine, asa ca o sa fie si un ochi mai incercat ca al meu :)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline hugbear

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #54 : 10.Apr.2009, 10:06:50 p.m. »
Freaca-i pana iese perfect!
... si adu-ti aminte cat te-au frecat ei pe tine (asta in caz ca te induiosaza vroun mecanic de pe-acolo...)
Zuza a IIa (SX4 GS 4WD "Gassy Beast")

 „Înțelepții vorbesc când au ceva de spus, nebunii - ca să spună și ei ceva.” ― Platon
 

Offline Sony

Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #55 : 11.Apr.2009, 12:14:00 a.m. »
La un moment dat am mers cu o masina la revizie si m-am legat de multe chestii, iar mecanicu' incerca sa ma induioseze ca e prea mult de desfacut, dar ca le putem rezolva dupa ce iese masina din garantie.  :-j
Ma distreaza Muppetsii! :)
 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #56 : 13.Apr.2009, 12:49:19 p.m. »
si adu-ti aminte cat te-au frecat ei pe tine (asta in caz ca te induiosaza vroun mecanic de pe-acolo...)

Oooo da! Musc din ei! >:)
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline ..::Khaos::..

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5819
  • Thanked: 3 times
  • Gen: Femeie
  • ..::SX4: love at first sight!::..
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #57 : 14.Apr.2009, 11:06:14 a.m. »
Am reusit sa ajuns azi la B&S pentru constatare #:-S Au constatat, pozat, le-am lasat hartiile si m-am programat pentru reparatii pe 27 aprilie (am zis sa nu las masina in saptmana inainte de 25 sa nu risc sa raman fara ea pentru excursie :good:).
SX4 1.6 GS 4WD Sunlight Copper named YOSHI :x

 

Offline killroy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • Gen: Bărbat
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #58 : 28.Apr.2009, 04:00:29 p.m. »
si eu am primit nenumarate zgarieturi pe locul intai sunt cele cauzate de portirele deschise "sportiv" si apoi sunt zgarieturile lase cu diferite obiecte insa accidentale nu am primit dugi cu cheia din fata pana in spate inca. m-am enervat la inceput acum incerc sa nu o mai fac fiidca e inutil suntem inconjurati de mitocani
 

Offline Andrei Suzuki

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 2982
  • Thanked: 7 times
  • Gen: Bărbat
  • Respect a man's car and the man respects you!
Re: Masina zgariata cu cheia
« Răspuns #59 : 28.Apr.2009, 09:40:59 p.m. »
Ieri am vazut ca am ffff multe zgarieturi sub luneta de la desteptii de la benzinarii;cretinii dracu. Ba si eu tot timpu le zic sa nu spele geamurile si cand ies sunt spalate.. Nemernicii
2018 Suzuki Vitara S
2007 VW Passat 2.0TFSI