Autor Subiect: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit  (Citit de 31275 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adrian_r5

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #30 : 21.Oct.2012, 08:16:01 p.m. »
"linguseala" asta asupra celor de la Autonet
M-ai facut curios ... despre ce "linguseala" e vorba  :-/
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Better Motörhead than Dead :yeah:
 

Offline bogogica

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #31 : 21.Oct.2012, 08:52:19 p.m. »
.... ceea ce era de demonstrat.
Adica relatarea colegului zoomzoom, nu este un exemplu destul de elocvent si evident, nu?
 

Offline suzukica

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #32 : 21.Oct.2012, 08:55:54 p.m. »
eu cred ca @bogogica are ceva cu cei de la AUTONET, daca DA, sa ne spuna si noua ce..?!
 

Offline bogogica

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #33 : 21.Oct.2012, 09:27:44 p.m. »
Chiar nu am nimic personal cu ei, dar in schimb, situindu-se printre cei de "elita" am DERANJANTA pretentie sa se comporte ca atare si sa dovedeasca neconditionat ca intr-adevar sunt profesionisti cu toti clientii, in toate situatiile indiferent de statutul sau priceperea clientului ce le trece pragul.
Pe mine unu chiar ma deranjeaza cand vad cum isi bat joc de clienti pe banii sau timpul acestora. Pe voi NU?
...si sper ca cu asta sa inchei off-topic-ul asta, mi-am mai amintit de exemplul unui alt coleg de forum caruia i-au fost schimbate pe garantie amortizoarele, ca apoi sa se trezeasca ca este obligat sa le plateasca.
 

Offline suzukica

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #34 : 21.Oct.2012, 09:37:02 p.m. »
@bogogica tu unde iti vei face revizia data viitoare, daca pot spune asa?
 

Offline lucianer

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 8024
  • Thanked: 252 times
  • Gen: Bărbat
  • Daihatsu Terios, 1.5 16V 105 CP Benzinar/GPL
Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #35 : 21.Oct.2012, 10:04:23 p.m. »
La Valcea.  >:)
Go Terios!!!:)
 

Offline gabineg

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 14326
  • Thanked: 3355 times
  • Gen: Bărbat
  • Suzuki SX4 GLX 4WD
    • Bucuresti
Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #36 : 22.Oct.2012, 11:11:52 a.m. »
...si sper ca cu asta sa inchei off-topic-ul asta, mi-am mai amintit de exemplul unui alt coleg de forum caruia i-au fost schimbate pe garantie amortizoarele, ca apoi sa se trezeasca ca este obligat sa le plateasca.

A fost doar unul pe care l-am platit si, dupa cum am zis, am fost de acord cu procedura anuntata in prealabil. Mai aveam doar o luna de garantie si in ea urma sa plec in concediu. Parerea mea este ca nu cei de la Autonet au fost de vina in aceasta speta, ci cei de mai sus, respectiv Suzuki Romania si Suzuki Ungaria.
« Ultima Modificare: 22.Oct.2012, 11:14:03 a.m. de gabineg »
  • SX4 by Giugiaro
It's nice to be Important, but it's more important to be Nice
 

Offline zoomzoom

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #37 : 22.Oct.2012, 11:19:28 a.m. »
@Doru_Neo
Eu asa banuiesc, ca este aceeasi problema. Caseta ca sursa a problemei abia anul asta mi-a fost indicata de catre cei de la Autonet. Desi, putin cat ma pricep, am banuit mereu articulatiile.

Si eu vreau sa nu mai am probleme si sa nu pierd vreme si bani. In acelasi timp, date fiind experientele neplacute de prin service-uri, nu m-as grabi sa inlocuiesc ceva la masina daca nu e foarte clar ca asta rezolva problema. Probabil ca acum ar trebui sa imi fac timp sa ajung inca o data la Autonet si sa mai facem o auditie de cloncanit, sa vedem daca diagnosticul ramane acelasi sau nu.

Din pacate, treaba cu "asa fac toate" poate fi o constatare justa. Masina nu face niciun zgomot atunci cand e noua, dar pot aparea probleme in timp (chiar daca nu ar trebui). E trist daca exista o problema constructiva cu casetele si nu reactioneaza cine ar trebui pentru a le remedia.

Multumesc pentru detalii si pentru raspuns. Si ai dreptate, trebuie sa fim uniti, sa comunicam si sa rezolvam problemele astea.

O sa incerc sa revin si eu cu informatii atunci cand voi avea noutati despre zgomotul asta.
 

Offline KATANY

Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #38 : 04.Ian.2013, 07:04:08 p.m. »
Doru zi-mi te rog la cati km ai intampinat problema cu zgomotul ? Eu am deja 16 000 km si pot sa spun ca nu am avut nici o problema cu caseta de directie . Sa ma astept la probleme legate de caseta ?
  • SUZUKI SWIFT 1.2 GS 2012
 

Offline Doru_Neo

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 200
  • Gen: Bărbat
Re: Zgomot partea stanga fata la viteza mica si drum pietruit
« Răspuns #39 : 05.Ian.2013, 02:00:50 a.m. »
Prima data am aparut pe la 2500 km zgomotul. Vezi ca am descris in topic problema