Autor Subiect: Ciudatenii :)  (Citit de 12170 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #40 : 24.Aug.2012, 10:15:29 p.m. »
Motivele nu au fost "doar de dansul stiute" ci de staff-ul de moderare si tin de tendinta subiectului abordat de a transforma oamenii in neoameni. In consecinta poti sa-ti imaginezi fara prea mult efort care va fi soarta topicurilor cu subiect si atitudine similare. Dupa ce se mai linisteste canicula si oamenii isi redobandesc bunul simt subiectele se vor debloca. O zi buna!
Stiam ca moderatorii calmeaza derapajele de comportament pe un forum, inchisul direct fara etape de atentionare este oricum ciudat, sa nu-i spun mai mult, gen cenzura. :(
Nu ai aceleasi opinii, aici pe forum nu ai dreptul sa vorbesti. Trebuie sa fii pe aceeasi lungime de unda cu "staff-ul de moderare" ca sa ai acest drept. Este ceea ce se intimpla azi si la nivel de tara: inchiderea gurii daca nu esti de acord cu conducerea - jandarmi ce filmeaza protestatarii din Piata Universitatii si procurori trimisi sa ancheteze sateni de iesirea la vot.

Cred ca procedati foarte bine cu inchiderea topicelor, asa ca hai sa mai vedem prin ce cotlon al masinii se mai poate face SEX, ce pozitii noi se mai pot descoperi, "e bine sa faci sex 365 de zile pe an?", "Amintiri din baie", "Folositi aftershave-ul!" si alte subiecte extrem de interesante.

P.S. Daca priviti in urma, majoritatea subiectelor cu iz politic au fost inchise de Leutz. Va veni o zi cind vom fi obligati sa respiram toti in acelasi ritm. Un brav conducator trebuie sa fie ferm si sa puna piciorul in prag pt oricine incearca sa ridice capul. "Tot inainte"; inainte parca era mai bine!

Laurentiu, nu merita sa te "enervezi", cred ca viata noastra este mai frumoasa decat viata lor, si aduc un minim argument tot de pe forum, de curand postat:
- Ce este mai rau: ignoranta sau dezinteresul?
- Nu stiu si nici nu ma intereseaza!


PS. Fair-play-ul este de multe ori greu de dobandit .Sa auzim numai de bine!  :cof:
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #41 : 26.Ian.2013, 10:33:56 p.m. »
Intrebare: la colegul de forum, suzukisx4x4, apare sub cele 3 stelute un "thumb down" cand este offline. Este un fel de atentionare sa nu mai chiuleasca sau o invitatie de participare mai sustinuta..?? :) :P
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline bogdanb

Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #42 : 26.Ian.2013, 11:35:51 p.m. »
La toti apare sub stelute acel zambaret pe care l-a primit mai des. daca dai click pe el ti se va deschide o mini-fereastra in care se vor afisa toti zambaretii primiti de respectivul... si de la cine  >:)
SX4 4x4 1.6GS aka Suzie Q :)
 

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #43 : 27.Ian.2013, 02:44:43 p.m. »
^


Acum ca am aflat si partea "tehnica", ce caraghios, doar la un clik distanta, dar pe care l-am omis (din prostie) m-am delectat putin printre aceste mini-ferestre - la "zambareti". Totusi ceva nu functioneaza corect, sau poate gresesc si "nu se vede la mine in monitor" - stiu sigur ca am dat cel putin 5 - 6 "Thumb Up" colegilor, printre care  si miaunica, gabineg, etc. dar nu apare acest lucru.

 Nu ca ar  avea mare importanta, considerand iconitele ceva mai in plan secund fata de ceea ce posteaza de fapt userul respectiv. Thumb down, dupa cum am mai spus cu o alta ocazie, n-am dat niciodata, din principiu, nu detaliez .Nici nu sunt prea harnic cu acestea, de multe ori citind "incognito" unele postari (de ex. bancuri) si nefiind logat sar "etapa" respectiva. Si parca nici totalul nu corespunde, la o prima vedere suma de sus  nu "bate" cu cea de jos, ma rog, poate mai da rateuri si softul, ca tot de oameni este facut... :)

In fine, nu luati prea in serios, comentariul, doar suntem pe forum sa glumim, sa ne relaxam sau detasa de lucrurile cu adevarat serioase din viata de zi cu zi.

PS. Parca imi pare rau, afland aceste amanunte ca n-am dat vreo 20 - 30 de "thumb down-uri" lui sxtelu, laurentiu, zis si suzukisx4x4 (trabantistu`) sa vad cum reactioneaza... :) :P
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline Silfax

Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #44 : 27.Ian.2013, 04:03:33 p.m. »

PS. Parca imi pare rau, afland aceste amanunte ca n-am dat vreo 20 - 30 de "thumb down-uri" lui sxtelu, laurentiu, zis si suzukisx4x4 (trabantistu`) sa vad cum reactioneaza... :) :P


@Cribo25
Sa nu-ti para prea tare... la o adica te putem "ajuta" pe tine cu cele 20-30 "thumb down-uri" ca sa  putem vedea cu totii cum reactionezi, caci vorba aceea e forum si de aceea impartasim din experientele personale...  :D
  • S-Cross Elegance benzina 4x2
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #45 : 27.Ian.2013, 05:00:57 p.m. »
^
PS. Parca imi pare rau, afland aceste amanunte ca n-am dat vreo 20 - 30 de "thumb down-uri" lui sxtelu, laurentiu, zis si suzukisx4x4 (trabantistu`) sa vad cum reactioneaza... :) :P

Din păcate sunt un tip prea serios (zic eu!  ;-)), unii ar spune chiar ursuz ... porecla mea din adolescență era " moșu' ".
Puține lucruri mă mai fac să zâmbesc, thumb down - urile de pe forum  făcând parte din această categorie.
Mă amuză mai ales faptul că sunt contrazis ori "sancționat" doar pentru că o anumită postare îmi aparține; același text postat de oricare user neproducând vreo reacție ...

"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline cribo25

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 577
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #46 : 27.Ian.2013, 09:40:06 p.m. »
@Cribo25
Sa nu-ti para prea tare... la o adica te putem "ajuta" pe tine cu cele 20-30 "thumb down-uri" ca sa  putem vedea cu totii cum reactionezi, caci vorba aceea e forum si de aceea impartasim din experientele personale...  :D

Bine , fie si asa, dar nu mai mult de 30 ca cine stie apoi, ajung la pastile, rudotel, ma apuc de baut, sau mai rau cad in depresie totala... :D

Din păcate sunt un tip prea serios (zic eu!  ;-)), unii ar spune chiar ursuz ... porecla mea din adolescență era " moșu' ".
Puține lucruri mă mai fac să zâmbesc, thumb down - urile de pe forum  făcând parte din această categorie.
Mă amuză mai ales faptul că sunt contrazis ori "sancționat" doar pentru că o anumită postare îmi aparține; același text postat de oricare user neproducând vreo reacție ...



Am inteles, si compensezi seriozitatea la topicul cu bancuri, dar ma intristeaza ca putine lucruri te fac sa zambesti - adica sunt inversul tau aproape tot timpul zambesc, este o metoda recomandata pentru a te mentine tanar, "mosule" ... :) ;)
Ignis 1.3 GLX+
 

Offline sxtelu

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1590
  • Thanked: 41 times
  • Gen: Bărbat
    • În vecinătatea casei memoriale Nicolae Iorga
Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #47 : 27.Ian.2013, 10:44:55 p.m. »
Am inteles, si compensezi seriozitatea la topicul cu bancuri, dar ma intristeaza ca putine lucruri te fac sa zambesti - adica sunt inversul tau aproape tot timpul zambesc, este o metoda recomandata pentru a te mentine tanar, "mosule" ... :) ;)

Sunt uneori ursuz, alteori naiv dar recunosc și încerc să mă tratez ...  >:D<
"Este mai uşor să înşeli oamenii decât să-i convingi că au fost înşelaţi."

Mark Twain
 

Offline miocrl

Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #48 : 28.Ian.2013, 01:38:43 p.m. »

Offline shpeedy

Re: Ciudatenii :)
« Răspuns #49 : 28.Ian.2013, 03:06:44 p.m. »
II jignesti pe programatori ... ala n-are nici in clin, nici in maneca cu programarea ... un pustan pus pe capatuiala sau pe mishto ...
Ex: 2007 Swift M13A, 2010 SX4 M16A 4x4
Current: (2019 Ignis Allgrip K12C), 2007 Forester 2.0X